مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

دکتر نگین حدادی / لابیاپلاستی / آیا گوشت اضافه بعد از لابیاپلاستی ایجاد می‌شود؟

آیا گوشت اضافه بعد از لابیاپلاستی ایجاد می‌شود؟

گوشت اضافه بعد از لابیاپلاستی یکی از نادرترین عوارضی است که ممکن است بانوان پس از انجام لابیاپلاستی با آن روبرو شوند. گوشت اضافه بعد از لابیاپلاستی ممکن است به دلیل کلوئید ساز بودن پوست فرد باشد. سوالی که در مورد گوشت اضافه بعد از لابیاپلاستی برای بانوان ایجاد می‌شود، این است که چند درصد افراد به چنین عارضه‌ای مبتلا می‌شوند و برای جلوگیری از ابتلا به این عارضه چه نکاتی را باید رعایت کنند. در این مقاله سعی داریم تا علل وقوع گوشت اضافه پس از لابیاپلاستی را بررسی کنیم.

احتمال بروز گوشت اضافه بعد از لابیاپلاستی

انجام لابیاپلاستی به معنای کوچک‌کردن لابیاهای واژن، یکی از کم‌خطرترین عمل‌های زیبایی است که عوارض کم و محدودی را برای مراجعه کننده به همراه دارد. پس از عمل، ممکن است مقداری بافت اضافی یا تورم در طول فرآیند بهبودی تجربه شود. این بافت یا گوشت اضافی می‌تواند بخشی طبیعی از روند بهبودی باشد و ممکن است در طول زمان با بهبودی بدن برطرف شود. ضمن اینکه وقوع “گوشت اضافه بعد از لابیاپلاستی” در کمتر از 2 درصد است و به همین دلیل نباید نگرانی خاصی را برای خانم‌هایی که می‌خواهند این عمل را انجام دهند وجود داشته باشد. چرا که این درصد نشان می‌دهد این تکنیک زیبایی بسیار امن بوده و عوارض خاصی را به دنبال نخواهد داشت. ضمن اینکه اگر خانمی بخواهد احتمال بروز این عارضه را به نزدیکی صفر برساند، باید در انتخاب پزشک جراح توجه زیادی داشته باشد و به بهترین دکتر لابیاپلاستی در تهران مراجعه کند.

در واقع یکی از اصلی‌ترین دلیل ایجاد گوشت اضافه بعد لابیاپلاستی کلوئیدساز بودن پوست فرد است. این مورد موجب می‌شود تا مقداری از پوست در نواحی اطراف بخیه حالتی گوشت مانند به خود بگیرد و برجای بماند.

همچنین گوشت اضافه بعد از لابیاپلاستی در لابیای بزرگ‌تر ممکن است به دلیل وضعیتی به نام هیپرتروفی نیز باشد. 

شاید به این مطلب نیاز داشته باشید: بهترین دکتر عمل زیبایی واژن با صد ها نمونه کار موفق کیست؟

علت گوشت اضافه بعد لابیاپلاستی

برای جلوگیری از گوشت اضافه بعد از لابیاپلاستی باید توجه‌تان را بر روی انجام مراقبت های بعد از لابیاپلاستی معطوف کنید. پس از انجام عمل متخصص 1 تا 2 روز پس از عمل زمانی را برای معاینه محل جراحی در نظر می‌گیرد. در طی این یکی دو روز متخصص پمادهای مخصوصی را برای بهبودی سریع‌تر و جلوگیری‌ از ایجاد گوشت اضافه برای مراجعه کننده تجویز می‌کند. استفاده از این پمادها نقش بسیار موثری در برجای نماندن زخم‌ها پس از جراحی نیز خواهد داشت.

استفاده از پماد به جهت درمان گوشت اضافه پس از لابیاپلاستی باید تحت شرایطی مانند کوچک بودن گوشت اضافه باشد. در غیر این صورت استفاده از پماد نمی‌تواند کمک زیادی به مراجعه کننده کند و ممکن است دستور عمل اصلاحی به صورت سرپایی برای برداشت گوشت اضافه تجویز شود.  

سایر روش‌های  درمان گوشت اضافه بعد از لابیاپلاستی شامل موارد زیر است:

  • تزریق کورتیکواستروئید: این تزریق ها به کاهش التهاب کمک می‌کند و می تواند بافت اسکار را صاف و کوچک کند.
  • کرایوتراپی: منجمد کردن بافت اسکار با نیتروژن مایع برای از بین بردن آن و رشد پوست جدید نیز تجویز می‌شود.
  • لیزر درمانی: انواع خاصی از لیزر درمانی می تواند رنگ، بافت و اندازه اسکارهای گوشت اضافه را با شکستن کلاژن اضافی بهبود بخشد.
دکتر نگین حدادی

دکتر نگین حدادی

جراح و متخصص زنان، زایمان، نازایی
فلوشیپ پریناتالوژی از اروپا
• دارای بورد تخصصی
• فلوشیپ حاملگی پر خطر
• فلوشیپ پریناتولوژی از اروپا
• عضو انجمن بین المللی سونوگرافی زنان ISOUG
• عضو انجمن پریناتولوژی اروپا EAPM
• عضو FMF انگلستان اکادمی مادر و کودک انگلیس با ID Number 135909

مقالات مرتبط
سن مناسب لابیاپلاستی

سن مناسب لابیاپلاستی

سن مناسب برای لابیاپلاستی در هر فردی متفاوت است و به عواملی مانند رشد فیزیکی، بلوغ عاطفی و دلایل خاص او برای انجام این عمل...

زایمان بعد لابیاپلاستی

زایمان بعد لابیاپلاستی

چگونگی زایمان بعد لابیاپلاستی یکی از سوالات همیشگی خانم‌هایی است که میخواهند بعد جراحی در ناحیه لابیا، بارداری را تجربه...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *