دکتر نگین حدادی / بیماری های زنان / متخصص زنان و زایمان؛ معرفی ویژگی ها و خدمات
مدت زمان مطالعه ۳۸ دقیقه

متخصص زنان و زایمان؛ معرفی ویژگی ها و خدمات

بسیاری از ما به اشتباه تصور می کنیم که همه مشکلات زنان در بحث بارداری و زایمان خلاصه می شوند، اما این طور نیست. عوارض مختلفی اعم از بیماری های مختلف و مشکلات ظاهری نیز می توانند باعث ایجاد ناراحتی و آشفتگی یک زن در دوران زندگی خود شوند. امروز در این مقاله قصد داریم همه خدمات یک متخصص زنان را معرفی کرده و شما را با بهترین دکتر زنان در تهران آشنا کنیم. در جدول زیر عناوین موجود در این مطلب را آورده ایم تا به شما در دسترسی سریع تر به موضوع مورد نظرتان کمک کرده باشیم.

عناوین این مقاله نمایش

متخصص زنان و زایمان کیست؟

متخصص زنان و زایمان پزشکی است که بعد از گذراندن دوره پزشکی عمومی، تحصیلات خود را در تخصص زنان و زایمان ادامه داده و موفق به کسب بورد تخصصی این رشته شده است. برخی از متخصصان زنان و زایمان برای افزایش سواد و آگاهی خود و ارائه خدمات تخصصی بهتر به بانوان، تحصیلات خود را حتی بیشتر از مقطع تخصصی هم ادامه می دهند و دوره های فوق تخصصی را می گذرانند.

دکتر نگین حدادی

ویژگی های بهترین دکتر زنان

می توانیم ویژگی های مختلفی را برای کمک به شما در انتخاب بهترین دکتر زنان در تهران بیان و بررسی کنیم. مهم ترین خصوصیات یک دکتر زنان خوب در تهران عبارتند از:

ارائه خدمات گسترده و متنوع

واقعیتی که وجود دارد، این است که متخصصین زنان و زایمان در بخش های مختلفی به ارائه خدمات تشخیصی، زیبایی و درمانی می پردازند. بنا بر این آن ها می توانند طیف گسترده ای از مشکلات زنان را برطرف کنند. در بخش بعد همه خدماتی که دکتر نگین حدادی ارائه می کنند را نام برده و توضیحات مناسبی در رابطه با آن ها بیان کرده ایم. با ما همراه باشید.

گذراندن دوره های فلوشیپ فوق تخصصی

فلوشیپ دوره ای فوق تخصصی است که یک پزشک دارای بورد تخصصی آن را می گذراند و بدین وسیله دانش و مهارت خود در یک حیطه خاص را افزایش می دهد. به عنوان مثال، دکتر نگین حدادی دارای فلوشیپ حاملگی پر خطر و پریناتولوژی از کشور اتریش اروپا هستند و به همین دلیل می توانند علاوه بر دیگر خدمات عمومی حوزه زنان، این دو مورد را به طور کاملا تخصصی به انجام برسانند.

نزدیک بودن مطب پزشک به محل زندگی

یکی از مهم ترین مواردی که در انتخاب یک متخصص زنان خوب باید به آن توجه کنید، موقعیت جغرافیایی مطب اوست. چرا که شما بعد از ویزیت اولیه نزد یک متخصص زنان نیاز دارید که به صورت روتین به او مراجعه کنید و در صورتی که فاصله بین خانه شما و مطب پزشک بیش از اندازه زیاد باشد، با مشکلات مختلفی رو به رو خواهید شد. به عنوان مثال اگر در پونک زندگی می کنید، باید به دنبال بهترین متخصص زنان در پونک بگردید، نه این که پزشک خود از مناطقی بسیار دورتر از محل زندگی خود انتخاب کنید.

تشخیص دقیق بیماری های زنان

عدم تشخیص درست و دقیق مشکلات و بیماری های زنانه می تواند عواقب مختلفی را به همراه داشته باشد. در صورتی که متخصص زنان یک بیماری با بیماری دیگری اشتباه گرفته و داروهای اشتباهی برای فرد تجویز کند، دیگر هرگز نباید به آن پزشک مراجعه داشت.

عضویت در انجمن های بین المللی

انجمن های بین المللی مختلف و مورد تاییدی در جهان وجود دارند که بهترین متخصصان هر رشته به عضویت آن ها در آمده و به فعالیت می پردازند. یکی از مهم ترین مزیت های عضویت پزشک مورد نظر شما در این گونه انجمن ها این است که همین موضوع نشان می دهد که وی مورد تایید بوده و از نظر دانش پزشکی و مهارت مورد تایید است.

برخی از انجمن هایی که خانم دکتر نگین حدادی به عضویت آن ها در آمده است:

 • FMF انگلستان (آکادمی مادر و کودک انگلیس) با  ID Number 135909
 • انجمن بین المللی سونوگرافی زنان ISOUG
 • آکادمی جراحان زنان اروپا  NESA
 • انجمن پریناتولوژی اروپا  EAPM
 • انجمن جامعه جراحان ایران
 • انجمن متخصصین زنان ایران

ارائه خدمات مشاوره آنلاین

حتما برای شما هم پیش آمده است که ناگهان به یک مشکل بر بخورید و به مشاوره فوری پزشکی نیاز داشته باشید. در این مواقع ضرورت انتخاب یک متخصص زنان که خدمات مشاوره ای آنلاین هم ارائه می دهد، به شدت به چشم می آید. دکتر نگین حدادی با سال ها تجربه در زمینه ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و مشاوره ای می توانند انتخاب خوبی برای شما به جهت دریافت خدمات مشاوره آنلاین باشند. شما می توانید با کلیک روی تصویر زیر وارد پنل مشاوره دکتر حدادی در ماوراطب شده و از طریق آن نوبت مشاوره آنلاین یا حضوری رزرو کنید:

مشاوره آنلاین دکتر نگین حدادی

حوزه خدمات بهترین متخصص زنان

موارد مختلف و متعددی را می توان در حیطه تخصص یک دکتر زنان در نظر گرفت. بهترین متخصص زنان و زایمان کسی است که می تواند در همه زمینه ها و برای تشخیص و درمان همه مشکلات زنانه به شما کمک کند. در ادامه لیستی کامل از مهم ترین خدمات یک دکتر زنان خوب را مشاهده می کنید:

آیکن زایمان

زایمان

زایمان یکی از مهم ترین اتفاقاتی است که در طول زندگی هر زنی می افتد. شما برای این که بتوانید روند زایمان خود را به سلامت طی کنید و فرزند خود را به دنیا بیاورید، باید در انتخاب متخصص زنان دقت بالایی به خرج بدهید. در ادامه انواع زایمان را بررسی کرده ایم:

زایمان طبیعی

زایمان طبیعی همان طور که از نام آن مشخص است، طبیعی ترین نوع زایمان است. در این نوع زایمان از بیهوشی خبری نیست و تنها در صورتی که روند زایمان برای مادر با درد زیادی همراه باشد، از تزریق ماده بی حسی کمک گرفته می شود تا پروسه برای وی راحت تر پیش برود.

نوع خاصی از زایمان طبیعی وجود دارد که امروزه از نظر بسیاری از زنان باردار محبوب واقع شده است. این نوع زایمان در وان آب گرم انجام می شود. از آنجا که جنین ۹ ماه در کیسه آمنیوتیک رشد می کند، زایمان در آب می تواند باعث ایجاد شرایط مشابه بارداری شده و از استرس مادر بکاهد.

زایمان سزارین

اهمیت انتخاب بهترین دکتر زنان برای زایمان سزارین زمانی مشخص می شود که شما شرایط انجام زایمان سزارین را ندارید ولی با این حال مایل هستید که زایمان خود را به روی جراحی سزارین انجام دهید.

چرا که ممکن است نه تنها انجام سزارین با رضایت خودتان برایتان مفید نباشد، بلکه خطراتی را هم به دنبال داشته و سلامت شما را به خطر بیندازد. در چنین موقعیتی متخصص زنان با بررسی دقیق شرایط به شما پیشنهاد می کند که زایمان طبیعی بدون درد (با بی حسی) را به زایمان سزارین ترجیح بدهید.

تعداد بازدیدهای ویدیوی مقابل:

آیکن مراقبت بارداری

مراقبت های بارداری

تجویز و نظارت بر انجام مراقبت های دوران بارداری یکی از مهم ترین خدمات متخصص زنان و زایمان است. چنین پزشکی در دوران بارداری به شما کمک می کند تا سلامتی خود و جنین را حفظ کرده و به راحتی ۹ ماه پر خطر بارداری را سپری کنید. در صورتی که در این دوره تحت مراقبت قرار نگیرید، ممکن است مشکلاتی برایتان پیش بیاید. بنا بر این توصیه ما به شما این است که هرگز مراقبت های قبل و بعد از زایمان را از یاد نبرید. مهم ترین مواردی که در مراقبت های بارداری مورد بحث و بررسی قرار می گیرند، عبارتند از:

مشاوره قبل از بارداری

برای داشتن یک بارداری موفق، بهتر است که اولین ویزیت قبل از اقدام به بارداری صورت بگیرد. در واقع بسیاری از افراد فکر می کنند که مراقبت های بارداری تنها محدود به طول بارداری است، در صورتی که این تفکر اشتباه بوده و حتی قبل و بعد از بارداری هم مراقبت و تحت نظر بودن لازم است. به گفته دکتر نگین حدادی در ویدیوی مقابل، در جلسه مشاوره قبل از بارداری، سلامت عمومی بدن شما مورد بررسی قرار می گیرد و این کار از طریق تجویز آزمایش چک آپ کامل و بررسی میزان ویتامین های مختلف بدن صورت خواهد گرفت.

حاملگی پرخطر

حاملگی پر خطر یکی از مهم ترین مباحث مراقبت های دوران بارداری است. این موضوع می تواند به دلایل مختلفی اتفاق افتاده و به این ترتیب سلامت مادر و جنین را تهدید نماید. مهم ترین دلایل بروز حاملگی پر خطر را موارد زیر می دانیم:

سن بالای مادر

بالا بودن سن مادر یکی از اصلی ترین دلایل بروز خطرات دوران بارداری است و می تواند حتی باعث سقط جنین شود. به همین دلیل است که به توصیه بهترین متخصصان زنان و زایمان، بارداری برای خانم های زیر ۱۷ سال و بالای ۴۰ سال خطرناک محسوب می شود و در صورتی که خانمی در سنین مذکور اقدام به بارداری نماید، باید حتما تحت نظر دکتر زنان باشد و به صورت روتین چک آپ شود.

ابتلای مادر به بیماری های مختلف

ابتلای مادر به مشکلاتی مانند فشار خون بالا، سابقه اختلالات قلبی، دیابت، نارسایی کلیه و … می تواند بر روی سلامت بارداری تاثیر مستقیم بگذارد. هیچ زنی حتی با وجود بیماری هم از حق داشتن فرزند محروم نیست اما باید حتما قبل، حین و بعد از بارداری تحت نظر پزشک باشد تا بتواند به راحتی و بدون پذیرفتن هیچ خطری روند بارداری و زایمان خود را به سر انجام برساند.

زایمان زودرس

زایمان زودرس به شرایطی گفته می شود که در آن، نوزاد قبل از هفته سی و هفتم بارداری به دنیا می آید. این شرایط ممکن است به دلایل مختلفی پیش بیاید؛ کوتاه بودن دهانه رحم، سابقه بروز این مشکل و پاره شدن کیسه آب برخی از این دلایل هستند.

چند قلو زایی

داشتن یک جنین در شکم، خود نیازمند مراقبت های ویژه است. حالا مادری را تصور کنید که چند قلو باردار است؛ در این شرایط، مادر باید بیشتر تحت نظر باشد و در شرایط مخصوصی تحت مراقبت قرار بگیرد. به گفته بهترین متخصص زنان در تهران، چند قلو زایی معمولا برای زنانی اتفاق می افتد که درمان ناباروری انجام داده اند یا دیابت و فشار خون بارداری را تجربه کرده اند.

جفت سر راهی

بروز مشکل جفت سر راهی هم یکی از شرایطی است که خطرات دوران بارداری را افزایش می دهد. به موقعیتی جفت سر راهی گفته می شود که در آن، جفت بر سر راه رحم قرار گرفته و انجام زایمان طبیعی را سخت می کند. در این حالت باید زایمان سزارین انجام شود.

بارداری در دوران کرونا

یکی از مهم ترین موارد مورد بحث در دوران کرونا این است که آیا ابتلا به ویروس کرونا بر روی سلامت مادر باردار و جنین تاثیر می گذارد؟ اگر در زمان بارداری کرونا بگیرید، چه می شود؟ در این حالت باید چه کار کنیم؟ در صورتی که باردار هستید و تست کرونای شما مثبت اعلام شده است و علائم این بیماری را در خود مشاهده می کنید، حتما اصول قرنطینه را رعایت کرده و استراحت کافی داشته باشید. اگر علائمی مانند تنگی نفس یا مشکلات قلبی را تجربه کردید، حتما به بیمارستان مراجعه کنید؛ چرا که این موارد می توانند باعث مختل شدن وضعیت تنفسی جنین و در نتیجه آسیب رسیدن به آن شوند. در ویدیوی مقابل همه چیز درباره بارداری و کرونا را از زبان دکتر حدادی بشنوید.

سقط مکرر

در صورتی که دکتر زنان تشخیص سقط مکرر را بر روی شما قرار داد، برای اقدام به بارداری مجدد باید تحت مراقبت قرار بگیرید، به صورت روتین توسط پزشک ویزیت شوید و آزمایش های لازم را به انجام برسانید. علل سقط مکرر باید به صورت دقیق مورد بررسی قرار بگیرند تا از اثر گذاری دوباره آن ها بر روی بارداری بعدی جلوگیری شود.

دلایل سقط مکرر

مدیتیشن در دوره بارداری

حاملگی دوره ای بسیار حساس و استرس زا در طول زندگی هر زنی است. فرد در این دوره باید از لحاظ روحی و جسمی در شرایط ایده آلی قرار داشته باشد. یکی از تکنیک هایی که به خانم باردار کمک می کند تا بهتر احساسات خود را مدیریت کند، مدیتیشن است. مدیتیشن در بارداری به کاهش اضطراب و تقویت سیستم ایمنی بدن مادر و در نتیجه رشد بهتر جنین کمک شایانی می کند. در ویدیوی مقابل توضیحات دکتر نگین حدادی، متخصص زنان و زایمان در تهران در رابطه با نحوه انجام مدیتیشن در دوران حاملگی و تاثیر مثبت آن را می شنوید و می بینید.

سونوگرافی جنین

سونوگرافی می تواند به متخصص زنان و زایمان در تشخیص دقیق سن و وزن جنین، میزان مایع آمنیوتیک و محل قرارگیری آن کمک کند. همچنین سونوگرافی در تشخیص و درمان مشکلات رحم و تخمدان نیز موثر واقع می شود. بهترین متخصص زنان کسی است که از دستگاه سونوگرافی در مطب خود برای رفاه حال مراجعانش بهره می گیرد تا بتواند عالی ترین خدمات را به آن ها ارائه نماید.

یکی از مهم ترین دلایل بهره گیری از سونوگرافی را تعیین جنسیت جنین می دانیم. باورهای رایج زیادی در رابطه با تعیین جنسیت جنین وجود دارند، مثلا خیلی از افراد فکر می کنند که بر اساس شکل ظاهری و رفتار مادر باردار می توان جنسیت فرزندش را حدس زد. این در حالی است که تنها به کمک آزمایش های پزشکی مانند سونوگرافی می توان جنسیت جنین را حدس زد و گمانه زنی های این چنینی پایه و اساسی ندارند.

دیابت بارداری

دیابت بارداری که اصطلاح پزشکی آن GDM می باشد، شرایطی است که در آن قند خون مادر باردار بالا می رود. این اتفاق معمولا برای حدود ۵ تا ۶ درصد خانم های باردار رخ داده و بین هفتههای ۲۴ تا ۲۸ بارداری بروز پیدا می کند. درمان دیابت بارداری می تواند تا حد زیادی بر روی سلامت مادر و جنین تاثیر مثبت بگذارد. به گفته بهترین دکتر زنان در تهران، در صورت مشاهده علائم دیابت بارداری باید حتما به پزشک مراجعه کنید و مراقبت و درمان را پشت گوش نیندازید.

مسومیت بارداری

از علائم مسمومیت بارداری می توان به افزایش ناگهانی وزن، تورم بدن، درد شکمی، سردرد و افزایش فشار خون اشاره کرد. در صورتی که هر یک از این علائم را در دوران بارداری خود مشاهده کردید، حتما برای انجام مراقبت ها و اقدامات لازم به متخصص زنان مراجعه نمایید. مسمومیت بارداری علت مشخصی ندارد اما می توان بروز آن را به تغذیه نامناسب در دوران بارداری، وجود سابقه مسمومیت بارداری در خانواده، استعمال دخانیات و نوشیدنی های الکلی، فشار خون بارداری و … ربط داد.

زگیل تناسلی در دوران بارداری

ویروس HPV یا پاپیلومای انسانی در هر ۲۰ دقیقه یک نفر را آلوده می سازد. یکی از انواع این ویروس باعث بروز زگیل تناسلی می شود. بروز زگیل تناسلی در بارداری می تواند شرایط ویژه ای را برای مادر باردار ایجاد کرده و باید اقدامات مربوط به درمان آن در دستور کار متخصص زنان قرار بگیرد. در دوران بارداری به دلیل تغییراتی که در وضعیت سیستم ایمنی بدن مادر رخ می دهد، ممکن است تعداد زگیل های تناسلی افزایش یابد و با مسدود ساختن ناحیه پرینه، امکان انجام زایمان طبیعی را از بین ببرد.

آیکن بیماری زنان

تشخیص و درمان بیماری های زنان

سیستم دستگاه تناسلی بانوان پیچیدگی های بسیار زیادی دارد. به همین دلیل است که می توان گستردگی زیادی برای بیماری ها و اختلالات زنانه در نظر گرفت. در ادامه مطلب مهم ترین انواع بیماری های زنان را نام برده و اهمیت مراجعه به متخصص زنان در صورت مشاهده علائم هر یک را بیان کرده ایم.

آندومتریوز

آندومتر به دیواره داخلی رحم گفته می شود. آندومتریوز یکی از مهم ترین بیماری های زنان است که در آن، بافت آندومتر روند رشد طبیعی خود را از دست می دهد و در بخش های دیگر بدن مانند لگن رشد می کند. از علائم آندومتریوز می توان به دردهای لگنی، درد شدید در هنگام پریود و برقراری رابطه جنسی، خونریزی شدید در دوران پریود و علائم بالینی مثل خستگی بیش از حد و حالت تهوع اشاره کرد.

سرطان رحم

سرطان رحم همان طور که از نامش مشخص است، نوعی از سرطان است که در آن سلول های رحم زنان دچار بیماری و اختلال می شوند. این نوع سرطان بیشتر در زنان بالای ۵۰ سال مشاهده شده و تشخیص آن به کمک انجام معاینه لگنی، پاپ اسمیر، سونوگرافی و نمونه برداری از سلول های رحم ممکن است.

سرطان دهانه رحم

یکی از شایع ترین سرطان های زنانه را سرطان دهانه رحم می دانیم. نکته کلیدی در رابطه با این بیماری را تشخیص زود هنگام آن می دانیم. خوشبختانه می توان به کمک تست پاپ اسمیر به طور قطعی سرطان دهانه رحم را تشخیص داد. به همین دلیل به همه بانوان توصیه می شود که از سن ۲۰ تا ۳۰ سالگی هر سه سال یک بار تست پاپ اسمیر انجام بدهند.

نکته ای که وجود دارد این است که بعد از ۳۰ سالگی انجام تست پاپ اسمیر به تنهایی کافی نیست و باید علاوه بر آن، تست HPV هم در دستور کار قرار گیرد. مراجعه به یک متخصص زنان می تواند شما را از سردرگمی نجات داده و روند چک آپتان را مشخص کند. توضیحات دکتر نگین حدادی در این باره را در ویدیوی مقابل می بینید:

سرطان تخمدان

سرطان تخمدان هفتمین نوع رایج سرطان بوده و به عنوان هشتمین عامل اصلی مرگ و میر زنان در سراسر جهان شناخته می شود. در این بیماری، سلول های غیر عادی در تخمدان تولید شده و به دیگر بخش های بدن گسترش می یابند. علائم اولیه سرطان تخمدان خیلی مشهود نیستند و ممکن است با علائم سندرم روده تحریک پذیر اشتباه گرفته شوند. برای جلوگیری از تشخیص اشتباه باید حتما به متخصص زنان و زایمان مراجعه کنید. چنین پزشکی با داشتن سواد کافی درباره تخمدان و اجزای تشکیل دهنده آن می تواند تخصصی ترین تشخیص ممکن را از شرایط شما داشته باشد.

آناتومی دستگاه تناسلی زنان

نکته مهم درباره شناخت بیماری های مربوط به دستگاه تناسلی زنان، آشنایی با آناتومی آن و دانستن عملکرد و بیماری های احتمالی هر بخش است. تنها با داشتن این اطلاعات است که می توانید به پیشگیری، تشخیص زودرس مشکلات و درمان به موقع آن ها کمک کنید.

سرطان سینه

سرطان پستان یکی از شایع ترین سرطان ها در خانم هاست. از هر ۸ زن یکی از آن ها به سرطان سینه مبتلا می شوند. متاسفانه در کشور ما سن شیوع بیماری سرطان پستان پایین تر از کشورهای دیگر است. مهم ترین علامت سرطان سینه وجود توده است. از دیگر نشانه های این بیماری می توان به فرورفتگی پوست، ترشح خونی یا قهوه ای رنگ از نوک سینه و غیر قرینه بودن پستان ها نیز اشاره کرد.

یکی از مهم ترین نکات موثر در بقا و افزایش طول عمر افراد مبتلا به بیماری سرطان سینه، تشخیص زودهنگام آن است. به همین دلیل است که غربالگری سرطان پستان اهمیت بسیاری دارد. به توصیه بهترین متخصص زنان در تهران، خوب است اگر همه زنان به طور ماهانه معاینه سینه انجام دهند. روش های دیگری هم برای غربالگری سرطان سینه وجود دارند که از میان آن ها می توان به ماموگرافی اشاره کرد. ماموگرافی باید برای زنان بالای ۴۰ سال به طور منظم انجام گیرد.

عفونت های واژن

انواع مختلفی از عفونت های واژن یا واژینیت وجود دارند که هر کدام ممکن است به اشکال مختلفی بروز کنند. در ادامه انواع متفاوت عفونت های ناحیه تناسلی خانم ها را نام برده و علائم هر یک را بیان کرده ایم. در صورت مشاهده هر یک از علائم گفته شده، برای گرفتن داروهای درمان عفونت واژن به دکتر زنان مراجعه نمایید. مهم ترین انواع عفونت واژینال عبارتند از:

عفونت باکتریایی

عفونت باکتریایی واژن علائم خاصی ندارد. ممکن است خانم مبتلا به این نوع عفونت واژینال تنها احساس خارش داشته باشد یا ترشحات سفید مایل به خاکستری با بوی بد ماهی و آبکی شکل را مشاهده نماید.

عفونت قارچی

عامل بروز عفونت قارچی واژن، کاندیدا البیکنس است و به همین دلیل به آن عفونت کاندیدیایی واژن هم گفته می شود. بسیاری از خانم ها در دوران زندگی خود این نوع عفونت را تجربه می کنند. به همین دلیل بهتر است حتما علائم آن را بشناسید و در صورت مشاهده آن ها با پزشک مشورت کنید. مهم ترین علامت عفونت واژن قارچی، مشاهده ترشحات سفید رنگ پنیری شکل است.

عفونت تریکومونایی

مهم ترین علائم عفونت واژن تریکومونایی، درد شکمی، سوزش ادرار، خارش و مشاهده ترشحات بد بود به رنگ زرد یا سبز از واژن هستند. در صورت مشاهده هر یک از این علائم سریعا برای شروع روند درمان به متخصص زنان مراجعه بفرمایید.

واژینیسموس

واژینیسموس یا دخول دردناک شرایطی است که در آن، فرد به هنگام برقراری رابطه جنسی درد فوق العاده ای را تجربه می کند و به همین علت از انجام فعالیت جنسی می ترسد. واژینیسموس به دلیل انقباض غیر عادی ماهیچه های واژن بروز پیدا می کند و می تواند به میزان گسترده ای بر روی روابط فرد تاثیر بگذارد. در صورتی که احساس سوزشریال ترس و درد غیر عادی در هنگام دخول را تجربه می کنید، حتما با یک متخصص زنان و زایمان مشورت کنید.

مشکلات یائسگی

یائسگی یکی از طبیعی ترین تغییرات بدن بانوان است. میانگین سنی گزارش شده برای رسیدن به یائسگی، ۵۱ سالگی می باشد؛ یعنی بیشتر خانم ها در این سن به یائسگی رسیده و تخمک گذاری در آن ها متوقف می شود. زمانی که زنی یائسه می شود، به دلیل بروز تغییرات هورمونی، شاهد علائم خاصی خواهد بود. بسیاری از خانم ها این شرایط را به آرامش پشت سر می گذارند، در حالی که برخی دیگر ممکن است با مشکلات متعددی مواجه شوند.

برخی از مهم ترین مشکلات یائسگی که در صورت مشاهده آن ها بهتر است حتما با متخصص زنان و زایمان مشورت داشته باشید، عبارتند از:

 • احساس گر گرفتگی
 • اختلالات خواب
 • ناراحتی و احساس غم
 • درد واژینال
 • مشکلات جنسی
توصیه های بهترین متخصص زنان برای درمان مشکلات یائسگی

بسیاری از مشکلات مربوط به یائسگی با تغییر سبک زندگی قابل حل هستند. برخی از مهم ترین کارهایی که در لیست توصیه های مناسب به افراد دچار به مشکلات یائسگی قرار می گیرند، عبارتند از:

ورزش کردن

ورزش

قطع مصرف دخانیات

قطع سیگار

تغذیه مناسب

تغذیه مناسب

استفاده از داروهای گیاهی

مکمل گیاهی

مشکلات عادت ماهیانه

عادت ماهیانه یا قاعدگی اولین مرحله برای باروری و تولید مثل است. ممکن است به دلیل اثر گذاری عوامل مختلفی، مشکلات و اختلالاتی روند درست قاعدگی را به هم بریزند. برخی از مهم ترین اختلالات مرتبط به عادت ماهیانه عبارتند از:

سندرم پیش از قاعدگی یا PMS

سندرم پیش از قاعدگی شامل مشکلاتی است که حدود یک هفته تا دو هفته قبل از شروع سیکل عادت ماهانه شروع شده و دارای علائم فیزیکی و روانی است. مهم ترین علائم فیزیکی و روانی سندرم پیش از قاعدگی عبارتند از:

علائم فیزیکی
 • حالت تهوع
 • جوش صورت
 • مشکلات گوارشی
 • درد در ناحیه قفسه سینه
علائم روانی
 • بی قراری
 • تحریک پذیری
 • استرس و اضطراب
 • احساس ناراحتی بیش از حد
خونریزی شدید

عوامل مختلفی می توانند باعث بروز خونریزی غیر عادی از رحم در دوران قاعدگی شوند که مهم ترین آن ها ابتلا به بیماری هایی نظیر پولیپ های رحمی، آندومتریوز، میوم های رحمی و مشکلات عملکردی رحم و تخمدان می باشند.

پریود نشدن

به تاخیر افتادن عادت ماهیانه نیز می تواند در لیست مشکلات مربوط به دوران قاعدگی قرار بگیرد. این اتفاق می تواند به دلایلی مانند بارداری، پر کاری تیروئید، مصرف قرص های ضد بارداری و بیماری های التهابی بروز کرده و باعث نگرانی شما شود. در صورتی که پریود شما بیشتر از یک هفته به تاخیر افتاد حتما به دکتر زنان مراجعه کنید.

قاعدگی دردناک

به دلیل اثر گذاری عواملی مانند فیبروزهای رحمی، بیماری های التهابی و آندومتریوز ممکن است روند و دوره قاعدگی برای شما به کابوسی دردناک تبدیل شود. در این حالت نباید سر خود مسکل مصرف کنید. بلکه باید بعد از مراجعه به یک متخصص زنان و زایمان، علت بروز این مشکل در شما تشخیص داده شود و به صورت پایه ای درمان گردد.


سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS)

شایع ترین بیماری غدد در بانوان را سندرم تخمدان پلی کیستیک می دانیم. بر خلاف تصور عموم، این سندرم تنها یک بیماری مختص به تخمدان ها نیست. این بیماری مزمن است و می تواند باعث بروز علائم مختلفی در فرد بیمار گردد. مهم ترین نشانه های ابتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک عبارتند از:

 • خونریزی های دردناک، شدید و نامرتب
 • اختلالات خواب
 • مشکلات روحی – روانی مانند افسردگی
 • ریزش مو
 • افزایش رشد موهای آندروژنیک و زائد
 • بروز اشکال در متابولیسم و سوخت و ساز بدن
کنترل سندرم تخمدان پلی کیستیک به گفته بهترین دکتر زنان

کنترل سندرم تخمدان پلی کیستیک به کمک تغییر سبک زندگی و داشتن تغذیه مناسب امکان پذیر است. یکی از شکایت های افراد مبتلا به سندرم PCOS این است که «چرا با وجود رژیم گرفتن، لاغر نمی شوم؟» در پاسخ به این افراد باید گفت که در صورت ابتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک، رژیم های معمول و رایج (مثل رژیم کتوژنیک، رژیم آب و …) هیچ تاثیری نخواهند داشت. بهترین رژیم غذایی برای افراد مبتلا به این بیماری، مصرف نسبت مناسبی از کربوهیدرات، چربی و پروتئین است.

فیبروم رحم

فیبروم رحم یک تومور خوش خیمی است که منشا تولید آن را عضلات رحم می دانیم. به طور میانگین، فیبروم رحم در یک سوم خانم های ۲۵ تا ۴۵ ساله مشاهده می شود. علت بروز این بیماری دقیقا مشخص نیست ولی فاکتورهای ژنتیکی و محیطی به صورت توامان می توانند در این موضوع موثر باشند. این بیماری ممکن است علامت خاصی نداشته باشد یا این که با مشکلات ادراری، یبوست، درد، نازایی و سقط مکرر را به همراه داشته باشد. درمان فیبروم رحم از تحت نظر بودن و درمان دارویی تا اقدام جراحی متفاوت است.

چسبندگی رحم یا سندرم آشرمن

منظور از چسبندگی رحم، ایجاد بافت اسکار در بخش داخلی رحم است. دلیل اصلی این بیماری، آسیب یا عفونت آندومتر رحم بوده و در موارد شدید می تواند باعث بسته شدن بخشی از حفره رحم یا کل آن شود. عوارضی که می توان برای سندرم آشرمن در نظر گرفت، عبارتند از: نازایی، سقط مکرر، مشکلات قاعدگی، آندومتریوز و … در صورتی که علائمی مانند دردهای لگنی شدید و بی علت، نامنظم شدن قاعدگی و یا درد بسیار در دوره عادت ماهیانه را تجربه می کنید، حتما با متخصص زنان مشورت کنید تا از پیشرفت بیماری جلوگیری شود.

افتادگی رحم

افتادگی رحم شرایطی است که در آن، حمایت های عضلات متصل به رحم کاهش می یابد و بدین ترتیب رحم از جای اصلی خود خارج می شود. این بیماری تنها مربوط به رحم نیست و می تواند با افتادگی سایر اندام های لگنی هم همراه باشد. درمان افتادگی رحم باید به موقع صورت گیرد و می تواند شامل روش های مراقبتی و ورزشی یا عمل جراحی باشد.

بی اختیاری ادرار

بی اختیاری ادرار در زنان می تواند به دلایل مختلفی از جمله فشار بارداری و زایمان، چاقی، ضعیف شدن عضلات مثانه، مشکلات عصبی مثانه و مصرف برخی داروها اتفاق بیفتد. همچنین بی اختیاری ادرار در زنان یائسه ممکن است به دلیل بروز تغییرات هورمونی رخ بدهد. بی اختیاری ادرار زنان در بیشتر مواقع با انجام ورزش های تقویت عضلات لگن (کِگِل) برطرف می گردد. در صورتی که این بیماری شدید باشد، باید مراجعه به دکتر زنان را در اولویت اقدامات قرار داد.

دلیل بی اختیاری ادرار

عفونت ادراری

عفونت ادراری زنان مشکلی است که در صورت جدی گرفته نشدن و عدم مراجعه به متخصص زنان و زایمان شدت گرفته و باعث بروز مشکلات دیگر نیز می شود. مهم ترین علائم عفونت ادرار در زنان را در ادامه نام برده ایم. نکته قابل ذکر آن است که درمان عفونت ادرار زنان باید حتما توسط متخصص زنان صورت بگیرد و انجام اقدامات خودسرانه توصیه نمی شود.

 • تکرر ادرار
 • ادرار خونی
 • سوزش ادراری
 • کدر و بدبو شدن ادرار
 • احساس درد شدید در بخش لگن و پهلو
 • احساس درد در هنگام برقراری رابطه جنسی

زگیل تناسلی

ویروس HPV ویروسی است که از طریق تماس پوستی علی الخصوص در زمان انجام مقاربت جنسی منتقل می شود. برخی از انواع این ویروس می توانند منجر به بروز بیماری زگیل تناسلی شوند. انواع زگیل تناسلی را به دو دسته کم خطر و پر خطر تقسیم می کنیم اما شما باید در نظر داشته باشید که در صورت مشاهده هر یک از انواع این ضایعات به پزشک مراجعه نمایید. در ادامه می توانید توضیحات دکتر حدادی درباره ویروس HPV را بشنوید.

آیکن اقدامات پیشرفته

انجام اقدامات پیشرفته

منظور ما از اقدامات پیشرفته، کارهایی است که برای پیشگیری و درمان بیماری ها و مشکلات مختلف رنان انجام می شوند. برخی از این خدمات عبارتند از کولپوسکوپی، هیستروسکوپی، هیسترکتومی و پاپ اسمیر که در ادامه این مقاله در رابطه با همه آن ها توضیحات مناسبی را ارائه کرده ایم:

کولپوسکوپی

کولپوسکوپی روشی است که از آن برای بررسی واژن و دهانه رحم بهره گرفته می شود. دستگاهی که در این عمل مورد استفاده قرار می گیرد، کولپوسکوپ نام دارد. در صورتی که نتیجه تست پاپ اسمیر یا معاینه لگنی مشکوک باشد، انجام کولپوسکوپی برای تشخیص دقیق مشکل ضروری است. در ویدیوی رو به رو توضیحات دکتر نگین حدادی درباره کولپوسکوپی را می بینید و می شنوید:

هیسترکتومی

هیسترکتومی یا عمل برداشتن رحم زمانی انجام می شود که عوارض باقی ماندن رحم در بدن خانم بسیار بیشتر از باقی ماندن آن باشد. مثلا اگر خونریزی رحم آن قدر شدید باشد که با دارو درمانی نتوان آن را کنترل کرد یا بیماری های رحمی آن قدر پیشرفت کرده باشند که دیگر راهی برای درمان آن ها وجود نداشته باشد، متخصص زنان مجبور می شود که رحم بیمار را از بدن خارج کند.

هیستروسکوپی

هیستروسکوپی اقدامی جراحی است که از آن برای تشخیص و درمان مشکلات رحمی کمک گرفته می شود. در هیستروسکوپی از وسیله ای میله ای شکل به نام هیستروسکوپ بهره می گیریم؛ این وسیله در بخش ابتدایی خود دارای دوربین و منبع نوری است و همین ویژگی باعث دسترسی بسیار عالی متخصص زنان به بخش های مختلف رحم و بررسی دقیق آن ها می شود.

پاپ اسمیر

تست پاپ اسمیر بهترین روش برای تشخیص سرطان دهانه رحم است. برای انجام این تست، متخصص زنان وسیله ای به نام اسپکولوم را داخل واژن قرار می دهد. وظیفه اسپکولوم باز نگه داشتن واژن و ایجاد دسترسی برای جراح به دهانه رحم است. بعد از آن که دسترسی پزشک برقرار شد، نمونه برداری از سلول های دهانه رحم انجام می گیرد.

آیکن زیبایی زنان

اقدامات زیبایی زنان

یکی از مهم ترین مواردی که در حوزه خدمات یک متخصص زنان و زایمان قرار می گیرد، رفع مشکلات ظاهری واژن است. به این دلیل که طیف مشکلات ظاهری مربوط به واژن گسترده است، تنوع جراحی های زیبایی زنان نیز بالاست. در ادامه انواع جراحی های زیبایی زنان را نام برده و توضیحات مناسبی در رابطه با هر یک ارائه کرده ایم.

جراحی لابیاپلاستی

لابیاپلاستی همان جراحی بهبود وضعیت ظاهری و عملکردی لابیاهای واژن می باشد. ممکن است لبه های دو طرف واژن بنا به دلایل ژنتیکی یا اثر گذاری عوامل محیطی اندازه بزرگ یا شکل نا متقارنی داشته باشند. انجام لابیاپلاستی به شما کمک می کند در پی به دست آوردن ظاهر مناسبی برای واژن خود، اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید، بهتر رابطه جنسی برقرار کنید و فعالیت های ورزشی مانند دوچرخه سواری را بدون هیچ مشکلی و به راحتی به انجام برسانید.

لابیاپلاستی با لیزر

از گذشته تا مدت های طولانی، لابیاپلاستی به روش جراحی انجام می شده است اما امروزه برای افزایش راحتی مراجعه کنندگان و داوطلبان انجام لابیاپلاستی، افزایش سرعت عمل و کاهش مدت زمان ریکاوری و نقاهت، روشی به نام لابیاپلاستی با لیزر روی کار آمده است که همان طور که از نام آن مشخص است، در آن از لیزر برای افزایش تناسب میان لابیاهای واژن استفاده می شود.

جراحی تنگ کردن واژن

به دلیل وارد آمدن فشار در پی بارداری و زایمان یا مسائل ژنتیکی ممکن است دهانه واژن از حد عادی خود گشادتر شود. جراحی تنگ کردن واژن روشی است کاربردی، دارای دوره نقاهت کوتاه و پر از مزایا که توسط متخصص زنان و جراح زیبایی واژن قابل انجام است. با تنگ تر شدن واژن، لذت جنسی در طول رابطه افزایش یافته و به این ترتیب یکی از اصلی ترین مشکلات جنسی بانوان برطرف می شود.

تنگ کردن واژن با لیزر

استفاده از لیزر در روند اقدامات زیبایی واژن تنها به لابیاپلاستی محدود نمی شود و می توان از مزایای بی نظیر آن برای تنگ کردن واژن هم استفاده کرد. به گفته دکتر حدادی در ویدیوی مقابل، تنگ کردن واژن با لیزر به اندازه روش جراحی موثر بوده و از عوارض کمتری هم برخوردار است.

تزریق ژل و چربی به واژن

در مقابل افرادی که از بزرگی لابیاهای واژن خود رنج می برند، افرادی وجود دارند که لابیاهایشان بیش از کوچک است. کوچک بودن و کاهش سطح لابیاهای واژن باعث کاهش میزان تحریک جنسی شده و به این ترتیب بر روی کیفیت روابط افراد موثر خواهد بود. تزریق ژل یا چربی به واژن اقدامی بی عارضه و مفید برای داشتن ناحیه تناسلی زیباتر و کارآمدتر است.

سفید کردن واژن

بعضی از خانم ها به صورت ژنتیکی دچار مشکل تیرگی ناحیه تناسلی هستند، برخی دیگر هم به دلیل اثر گذاری مسائل محیطی مانند چاقی یا تعریق بیش از حد دارای واژن تیره رنگ بوده و به دنبال راهی برای سفید کردن واژن خود هستند. خوشبختانه برای رسیدن به این هدف نیازی به انجام هیچ گونه جراحی نیست و تنها با استفاده از لیزر می توان تیرگی ناحیه تناسلی را از بین برد.

در اولین جلسه مراجعه به متخصص زنان و زایمان چه اتفاقی می افتد؟

متخصص زنان و زایمان محرم شخصی ترین اسرار شما درباره اندام های خصوصی شما و رابطه جنسیتان است. پس پیش از هر چیزی سعی کنید با او رو راست باشید. برخی از سوالاتی که شما در رابطه با اولین جلسه مراجعه به دکتر زنان می پرسید، عبارتند از:

دکتر نگین حدادی

دکتر نگین حدادی

جراح و متخصص زنان، زایمان، نازایی
فلوشیپ پریناتالوژی از اروپا
• دارای بورد تخصصی
• فلوشیپ حاملگی پر خطر
• فلوشیپ پریناتولوژی از اروپا
• عضو انجمن بین المللی سونوگرافی زنان ISOUG
• عضو انجمن پریناتولوژی اروپا EAPM
• عضو FMF انگلستان اکادمی مادر و کودک انگلیس با ID Number 135909
مقالات مرتبط
راه های انتقال زگیل تناسلی

راه های انتقال زگیل تناسلی

زگیل تناسلی که همان ویروس hpv  می باشد. امروزه افراد زیادی را مبتلا کرده است . در این میان زنان بیشترین آمار ابتلا را...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۸ دیدگاه ها
 1. mina shams

  سلام دکتر حدادی عزیز من لابیاپلاستی انجام دادم با یه پزشک از خدا بی خبری. امکان ترمیمش وجود داره؟؟ خیلی غصه می خورم همش دارم گریه می کنم.

  پاسخ
  • دکتر نگین حدادی

   سلام عزیزم از شنیدن تجربه تون واقعا ناراحت شدم. امیدوارم برای هیچکس دیگه ای اینطوری پیش نیاد. لطفا تماس بگیرید برای رزرو وقت معابنه. باید ببینم میزان آسیب به کلیتوریس چقدر هست.

   پاسخ
 2. sahel

  دکتر جان واقعا به نظرم شما بهترین متخصص زنان پونک و تهران هستید و از جون و دل برای مریضاتون مایه میذارید. ممنون از همه زحمات و مهربونیاتون

  پاسخ
 3. nazanin amiri

  سلام می خواستم بدونم آیا شما مشاوره یا ویزیت آنلاین هم دارین؟؟

  پاسخ
  • دکتر نگین حدادی

   سلام بله وارد سامانه ماوراطب بشید و اسمم رو سرچ کنید

   پاسخ
 4. nelin samadi

  سلام دکتر حدادی عزیز
  حتما توی جلسه اول مراجعه لازمه معاینه لگنی انجام بدین؟ من خیلی از این جور معاینه می ترسم …

  پاسخ
  • دکتر نگین حدادی

   سلام خیر. اگر خیلی ترس داشته باشید اصلا انجام نمیدیم

   پاسخ
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *