دکتر نگین حدادی / جراحی زیبایی زنان / جراحی تنگ کردن واژن در کمترین زمان با ماندگاری بالا
مدت زمان مطالعه ۱۱ دقیقه

جراحی تنگ کردن واژن در کمترین زمان با ماندگاری بالا

یکی از ناخوشایندترین اتفاقاتی که با گذر زمان و افزایش سن در زنان پدیدار شده و اعتماد به نفس آن ها را به طور قابل توجهی کاهش می دهد، شل شدگی و افتادگی واژن می باشد. اگرچه در گذشته رواج فرهنگ غلط در میان مردم باعث شده بود که زنان از مراجعه به پزشک و درخواست درمان این مشکل خودداری نمایند، اما خوشبختانه امروزه چنین نبوده و تنگ کردن واژن به یکی از پرطرفدارترین جراحی های زیبایی در میان خانم ها تبدیل شده است.

شاید برایتان جالب باشد بدانید که پیش از رواج این موضوع و از بین رفتن تابوی مراجعه به پزشک و درمان این مشکل، بسیاری از زنان تصور می کردند که با کمتر نمودن میزان رابطه جنسی می توانند از شل شدگی واژن خود جلوگیری نمایند و این خود دلیلی محکم برای بروز مشکلات متعدد و متنوع جدیدی در زندگی زناشویی این دسته از افراد شد.

خوشبختانه امروزه پیشرفت علم پزشکی به گونه ای است که تنها کافی است به پزشک متخصص مراجعه نموده و مشکل خود را برای وی شرح دهید تا در کوتاه ترین زمان ممکن و بدون کمترین عارضه به درمان شما بپردازد. بدون شک تنگ کردن واژن و رفع شلی و افتادگی آن نیز از این قاعده مستثنی نبوده و به سادگی قابل رفع می باشد.

تنگ کردن واژن

واژینوپلاستی از شایع ترین جراحی هایی زیبایی زنانه مانند جراحی لابیاپلاستی است که تا حد زیادی در روند تنگ کردن واژن موفق عمل می کند و اثرات بلند مدتی از خود بجای می گذارد. جالب و در عین حال لازم است بدانید که روش های گوناگونی برای تنگ کردن واژن به طور دائمی موجود است. گروهی از این روش ها به طور طبیعی به تنگ کردن واژن پرداخته و گروهی دیگر نیز با به کارگیری تکنیک های جراحی به مشکل افتادگی واژن و گشادی آن پایان می دهند. از مهم ترین جراحی هایی که در جهت تنگ کردن واژن  توسط بهترین جراح تنگ کردن واژن و افزایش جذابیت های جنسی واژن زنان به کار گرفته می شود این است که زنان تحت جراحی واژینوپلاستی قرار می گیرند.

اینفوگرافی تنگ کردن واژن

در طی جراحی واژینوپلاستی توسط بهترین متخصص زنان و زایمان هدفی که دنبال می شود این است که برای واژن کاهش حالت ارتجاعی (تنگ شدن) ایجاد شود. بنابراین اقداماتی که انجام می شود در این راستا انجام می شود. ابتدائا پزشک از بی حسی موضعی استفاده می کند تا در روند جراحی دردی متوجه زنان نشود.

بعد از اینکه بی حسی انجام شد برش هایی در نواحی دیواره های واژن ایجاد می شود سپس این دیواره ها به هم نزدیک می شود و با نخ بخیه می خورند. نخ های بخیه در جراحی واژینوپلاستی دو نوع اند: اولین نوع نخ بخیه جاذب است که بعد از گذشت مدت زمانی کوتاه به بدن زنان جذب می شوند. دومین نوع نخ ها غیر جاذب هست که بعد از گذشت یک هفته از بدن زنان جدا می شوند. البته این جداسازی از سوی پزشک انجام می شود و هیچ گونه درد و ناراحتی به همراه ندارد.

دلایل شل شدگی و افتادگی واژن

حال شاید این سوال ذهنتان را به خود درگیر کرده باشد که چرا بافت واژن شل شده و بدین ترتیب واژن افتاده و گشاد می شود؟

جالب و در عین حال لازم است بدانید زمانی که بافت های درونی واژن به دلایل مختلف پاره می شوند و یا در اثر گذشت زمان حالت کشسانی خود را از دست می دهند، واژن با مشکلاتی نظیر شل شدگی، افتادگی و گشاد شدن رو به رو می شود. بنابراین اگر فردی به سلامت ناحیه تناسلی خود اهمیت کافی ندهد، حالت کشسانی این ناحیه با گذر زمان کاهش پیدا کرده و در نهایت از بین می رود. بدین ترتیب سر و کله مشکلات متعددی پیدا می شود.

توضیحات دکتر نگین حدادی در خصوص درمان افتادگی و شلی واژن

از جمله مهم ترین دلایلی که زمینه شل شدگی واژن و از بین رفتن حالت کشسانی آن را فراهم می نماید، می توان به زایمان طبیعی، افزایش وزن و چاقی، بلند کردن و حمل اشیاء سنگین، ورود آسیب به لگن، یائسگی، کمر درد، عطسه و سرفه مداوم، یبوست مکرر، انجام فعالیت های سنگین و… اشاره نمود. در چنین شرایطی بهترین راه برای رهایی از این مشکل تنگ کردن واژن می باشد.

عوارض شل شدگی و افتادگی واژن

شاید برایتان جالب باشد بدانید که مشکل شلی و افتادگی واژن نه تنها کیفیت رابطه جنسی را تحت تاثیر منفی قرار داده و رضایت جنسی زوجین را به حداقل می رساند، بلکه با سلامت فرد نیز ارتباط مستقیم دارد. بنابراین نباید چنین بیندیشید که تنگ کردن واژن یک عمل زیبایی محسوب شده و انجام آن اختیاری است.

چرا که عدم استفاده از این درمان می تواند زمینه بروز مشکلاتی نظیر ترشحات زیاد واژن، افزایش میکروب های موجود در ناحیه واژن و عفونت واژن را تشدید نماید. ازمزایای تنگ کردن واژن رفع این مشکلات می باشد.

روش های تنگ کردن واژن

برای تنگ کردن واژن روش های مختلفی وجود دارد که بهترین روش با در نظر گرفتن شرایط بیمار توسط بهترین متخصص زنان و زایمان انجام می شود.


تنگ کردن واژن با نخ

یکی از روش هایی که موجب رفع افتادگی واژن می شود، تنگ کردن یا لیفت واژن با نخ است. این روش فاقد خونریزی و بیهوشی است به همین دلیل جزو روش های غیر تهاجمی به حساب می آید. نخ هایی که در این جراحی مورد استفاده قرار می گیرد موجب کلاژن سازی پوست شده که پس از گذشت مدتی جذب می شود. باید توجه داشت که جنس این نخ ها به صورتی باشد که قابلیت جذب شدن داشته باشند تا پس از مدتی بافت واژن به حالت اولیه خود بازنگردد. این روش برای افرادی که نگران باقی ماندن جای جراحی در اندام تناسلی خود هستند، بسیار مناسب است. تنگ کردن واژن با لیزر

از دیگر روش های بی خطر، تنگ کردن واژن با لیزر است. انجام این روش به صورت سرپایی و بدون بیهوشی است.


تنگ کردن واژن با دستگاه RF


امروزه برای تنگ کردن واژن از جدیدترین تکنولوژی ها استفاده می کنند. دستگاه RF، دستگاهی است که امواج رادیوفرکانسی از خود تولید می کند. این امواج می توانند بر بافت های واژن تاثیر بگذارند و موجب افزایش خون رسانی و تولید کلاژن پوست شوند. گرمایی که از این امواج ساطع می شود از عوامل موثر بر خاصیت ارتجاعی پوست است. در این صورت گشادی واژن درمان می یابد. انجام این روش نیازی به بیهوشی ندارد و کاملاً سرپایی است و برای انجام این عمل محدویت سنی وجود ندارد.


جراحی واژینوپلاستی

با تشخیص متخصص در صورتی که روش های دیگر برای درمان شلی و افتادگی واژن موثر نباشند از روش جراحی واژینوپلاستی استفاده می شود. این روش تحت بیهوشی و بی حسی موضعی صورت می گیرد. متخصص زنان و زایمان خوب در این روش، قسمتی که افتاده به نظر می رسد را ترمیم و بخشی که پوست اضافی دارد را از واژن جدا می کند، همچنین قسمت هایی که نیاز است، با بخیه بسته می شوند. به طور میانگین ۱ الی ۲ ساعت زمان برای انجام این جراحی نیاز است.
تنگ کردن واژن با کربوکسی تراپی


کربوکسی تراپی یکی دیگر از شیوه های درمان شل شدگی واژن شناخته میشود که به کمک گاز کربن اسید، عمل اکسیژن تراپی و خونسازی بافت های ناحیه واژن و درنهایت جوانسازی این ناحیه از بدن را درپی خواهد داشت. اگر کربوکسی تراپی با لیزر به طور همزمان انجام گیرد، تاثیرگذاری بیشتری در درمان شل شدگی واژن ایفا خواهد کرد.

مزایای تنگ کردن واژن

واژینوپلاستی مزایا و آثار مثبت قابل توجهی در پی دارد که در زیر مهم ترین انها را برمی شمریم:

 • کاهش حالت ارتجاعی( تنگ شدن واژن)
 • افزایش زیبایی واژن
 • افزایش جذابیت های جنسی زنان
 • جوانسازی واژن
 • افزایش میل جنسی

توضیحات دکتر حدادی در خصوص تاثیرات لیزر بر تنگ کردن واژن

چه زنانی می توانند واژینوپلاستی انجام دهند؟

 • زنانی که بارداری و زایمان را تجربه کرده اند و واژن شان با مشکلاتی همراه است
 • زنانی که در سن یائسگی هستند و با کاهش ترشح هورمون استروژن مواجه هستند و مشکلاتی را در این ناحیه از بدن شان تجربه می کنند.
 • زنانی که با مشکلاتی از بدو تولد و به لحاظ ژنتیکی روبرو هستند می توانند از این روش جراحی به بهبود و ضعیت واژینال خود کمک کنند.
 • همه زنانی که می خواهند به نوعی به افزایش کیفیت و زیبایی واژن خود بیفزایند می توانند به متخصصین این جوزه مراجعه کنند و با دریافت مشاوره های دقیق در این مسیر گام بردارند.

خطرات تنگ کردن واژن

واقعیتی این است که واژینوپلاستی جراحی زیبایی زنانه دیر پایی است که در طی تمامی سال هایی که انجام شده است و برای زنانی که تحت این جراحی قرار گرفتند آثار مثبت فراوانی در  پی داشته است.

علاوه بر اینکه این جراحی مزایای غیر قابل انکار در پی دارد هیچ گونه عارضه ای در پی نداشته است. حداقل تاکنون گزارشی مبنی بر مشکلات غیر قابل حل این جراحی دریافت نکرده ایم.

امروزه جراحی های زیبایی با لیزر با استقبال چشمگیری مواجهه شده است. تنگ کردن واژن با لیزر به عنوان یکی از روش های غیرتهاجمی شناخته شده و میتوان این کار را در مطب و توسط پزشک متخصص نیز انجام داد. در این حالت به کمک لیزر تاحدی کلاژن و بافت از دست رفته در واژن ترمیم  و بافت همبند مستحکم میگردد.بهره گیری از روش جوانسازی آر اف، به عنوان یکی از روش های غیر جراحی تاثیر چشمگیری در سفت شدن عضلات واژن و رفع شل شدگی در این ناحیه دارد.

تنگ کردن واژن با نخ از دیگر روش های به روز و مطرح در حوزه رفع شل شدگی ناحیه تناسلی شناخته میشود. باید توجه داشت که این روش تنها بر روی ورودی واژن تاثیرگذار بوده و نمیتوان از این روش برای تنگ کردن لوله واژن بهره گرفت. تنگ کردن واژن با نخ، به عنوان یکی از شیوه های زیباسازی بدون عارضه شناخته میشود.

برای انتخاب بهترین روش درمان شل شدگی و افتادگی واژن بهتر است به پزشک متخصص مراجعه و بهترین شیوه درمان را اتخاذ نمایید.

بهترین جراح تنگ کردن واژن چه خصوصیاتی دارد؟

دکتر نگین حدادی
عکس دکتر نگین حدادی متخصص زنان

مهم ترین ویژگی های یک جراح تنگ کردن واژن خوب موارد زیر است:

 • گذراندن دوره های آموزشی تخصصی در زمینه انواع جرای های زیبایی زنان و انواع تکنیک های تنگ کردن واژن
 • برخورداری از توانایی ها و مهارت های عملی در زمینه پیاده سازی انواع تئوری ها و تکنیک های جراحی در روند انجام عمل زیبایی
 • برخورداری از کارنامه کاری قابل دفاع: در واقع می توانید با پرس و جو از افرادی که نزد اینان جراحی تنگ کردن واژن انجام داده اند تا حدودی از میزان توانایی های این افراد اطلاعات کسب کنید.
 • ارائه خدمات زیبایی و انجام جراحی تنگ کردن واژن با معقول ترین هزینه ها: بسیاری از بهترین جراحانی که این روزها فعالیت می کنند با بهترین هزینه ها می توانند به ارائه خدمات زیبایی بپردازند تا طیف عمده ای از افراد بتوانند از این خدمات زیبایی بهره مند شوند. در واقع هزینه عمل تنگی واژن توسط جراح به صورت منصفانه تعیین می شود.
 • ارتباط گیری موثر و محترمانه با زنانی که به آن ها مراجعه کرده اند. در واقع به دلیل اینکه گاها زنان استرس و اظطراب دارند جراح زیبایی باید ارتباط گیری صمیمانه ای داشته باشد تا کمی از استرس مراجعه کننده کاسته شود و روند جرحی بهتر پیش رود.

بهترین جراح تنگ کردن واژن چه اقداماتی انجام می دهد؟

مراحل انجام جراحی تنگ کردن واژن از این قرار است:

در ابتدا پزشک متخصص با معاینات فیزیکی نواحی واژینال را مورد بررسی قرار می دهد. با معاینات میزان مشکلات تشخیص داده می شود و بر اساس آن بهترین تکنیک جراحی انتخاب می شود.

سپس نتایج احتمالی جراحی را برای شما شرح می کند تا بتوانید با روند جراحی و نتایجی که حاصل می شود آشنا شوید و درخواست های واقع بینانه ای داشته باشید.

در نهایت با توجه به اطلاعاتی که در اختیار شماست در خصوص انجام و عدم انجام آن تصمیم خواهید گرفت و در این مسیر پزشک با توجه به تجربیاتی که دارد شما را راهنمایی خواهد کرد.

در نهایت پزشک روز جراحی را معین می کند و از آمادگی های قبل از جراحی تنگ کردن واژن با شما صحبت خواهد کرد.

روز جراحی طبق قرار جراحی انجام خواهد شد و شما وارد پروسه ی بهبودی بعد از جراحی خواهید شد.

مراقبت های بعد از جراحی تنگ کردن واژن را باید با دقت انجام دهید و در صورت بروز مشکل به جراح مراجعه کنید.

در پایان مهم ترین توصیه بهترین جراح لابیاپلاستی در تهران این است که برای انجام جراحی واژینوپلاستی به پزشکان و متخصصینی مراجعه کنید که در این زمینه تخصص و مهارت های عملی و علمی فراوانی دارند.

خوش بختانه در ایران شاهد فعالیت های گسترده از سوی زنان متخصصی هستیم که می توانند با مهارت و دانش زیادی که در این زمینه دارند بهترین برنامه جراحی را برای زنان طراحی کنند. علاوه بر این پزشکان می توانند برنامه جراحی را به بهترین شکل پیاده سازی کنند و نتیجه مطلوبی را برای زنان حاصل کنند.

ابتدائا مشاوره هایی را در خصوص واژینوپلاستی داشته باشید تا بتوانید از روند کار اطلاع دقیقی داشته باشید. این امر سبب می شود که با اگاهی بیشتری در این راه گام بردارید.

دکتر نگین حدادی

دکتر نگین حدادی

جراح و متخصص زنان، زایمان، نازایی
فلوشیپ پریناتالوژی از اروپا
• دارای بورد تخصصی
• فلوشیپ حاملگی پر خطر
• فلوشیپ پریناتولوژی از اروپا
• عضو انجمن بین المللی سونوگرافی زنان ISOUG
• عضو انجمن پریناتولوژی اروپا EAPM
• عضو FMF انگلستان اکادمی مادر و کودک انگلیس با ID Number 135909
مقالات مرتبط
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.