خانه » لابیاپلاستی » مراقبت های بعد از لابیاپلاستی با لیزر
مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه

مراقبت های بعد از لابیاپلاستی با لیزر

لابیاپلاستی از جمله مهم ترین و رایج ترین نوع جراحی های زیبایی زنان یا جراحی زیبایی واژن است. خوش بختانه لابیاپلاستی تاثیرات مثبت زیادی را هم از جهت زیبایی و هم از لحاظ درمانی در بخش واژن زنان و دختران جوان در پی دارد.

این روزها لابیاپلاستی رشد و گسترش زیادی پیداکرده است و سبب گردیده که تکنیک های مختلفی در این جراحی بکار گرفته شود. یکی از روش های انجام لابیاپلاستی بکار گیری لیزر در روند جراحی است.

 

لیزر ها در چند دهه اخیر توانسته اند در بخش های مختلف درمانی و زیبایی خود را به اثبات برسانند و نتایج شگفت انگیزی را برای افراد پدید آورند.

 

لابیاپلاستی با لیزر 

جراحی لابیاپلاستی  که توسط  بهترین جراح لابیاپلاستی تهران انجام می شود ،  یکی از عمل های زیبایی زنان است که طرفداران بسیاری را به خود جلب نموده است چرا که نا زیبایی واژن و البته تیرگی آن را به خوبی برطرف کرده و باعث ایجاد حس جوانی و شادابی در خانم ها می شود امروزه استفاده از لیزر در جراحی های مختلف کاربردهای بسیار زیادی دارد که این مورد در رابطه با جراحی لابیاپلاستی مستثنا نمی باشد جراحی لابیاپلاستی با لیزر یک تکنیک نوین است که به جای برش های قدیمی توسط چاقوی جراحی از لیزر به عنوان یک تکنیک کارآمد استفاده می شود البته برخی از راه ها به صورت همزمان از هر دو تکنیک استفاده می کند لابیاپلاستی با لیزر به صورت کاملاً سرپایی انجام می شود و در مواردی کاربرد دارد که تغییرات واژن کم باشد اگر لابیا در اطراف واژن بسیار بزرگ نباشند می توان با استفاده از لیزر تحت بی حسی موضعی جراحی لابیاپلاستی را انجام داد

استفاده از لیزر هزینه کمتری نسبت به روش جراحی داشته و نسبت به روش جراحی درد کمتری را برای فرد متقاضی و همراه دارد

بد نیست بدانید که لابیاپلاستی حدودا یک ساعت زمان برای انجام نیاز دارد و چون این عمل با بی حسی موضعی انجام می شود و هیچ گونه درزنان راحتی را احساس نمیکند ممکن است بعد از انجام لابیاپلاستی با لیزر مقداری سوزش و درد احساس شود که این امر کاملاً طبیعی بوده و در روزهای بعد از جراحی زیبایی از درد آن کاسته می شود

لابیاپلاستی با لیزر بدون خونریزی است زیرا این لیزر به صورت همزمان که ناحیه تناسلی را برش میدهد عروق خونی را نیز مسدود کرده و مانع از خونریزی شدید این ناحیه می شود

مراقبت های بعد از لابیاپلاستی با لیزر

مهم ترین کارهایی که باید بعد از عمل لابیاپلاستی با لیزر انجام دهید موارد زیر هستند:

  • استراحت مطلق به مدت دو_ سه روز
  • کاهش فعالیت های بدنی در دو_سه روز اولیه
  • تا دو روز بعد از انجام عمل می توانید از انواع کمپرس های سرد در بخش های عمل شده استفاده کنید تا روند بهبودی تورم و کبودی با سرعت بیشتری سپری شود
  • فعالیت های ورزشی سنگین و تخصصی برای ورزشکاران به مدت یک و نیم ماه ممنوع است
  • استحمام در دو روز اول بعد از جراحی ممنوع است اما بعد از سپری شدن این مدت زمان می توانید به طور ایستاده حمام کنید. اما استفاده از وان همچنان ممنوع است.
  • غذاهایی آبکی و داری فیبر استفاده کنید زیرا از بروز یبوست جلوگیری می کنند.
  • برای کاهش درد خفیف که تجربه می کنید و می توانید از انواع مسکن هایی که از سوی پزشک تجویز شده است استفاده کنید.

بازگشت لابیاپلاستی

بسیاری از خانم ها بعد از انجام عمل لابیاپلاستی نگران این مسئله هستند که آیا بعد از عمل فرم لابیا به حالت سابق بازمی‌گردد و در اصطلاح شکل واژن دچار بازگشت می شود؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که تصور شما کاملا اشتباه است و امکان بازگشت به حالت اولیه وجود ندارد.

چراکه برش های جراحی که در این ناحیه انجام می شود به شکلی است که امکان رشد مجدد لابیا وجود نخواهد داشت.

از طرفی عارضه بزرگ شدن لابیا و بیرون زدگی آن در طول سالیان نوجوانی رخ می دهد که معمولا خانم ها بعد از گذراندن این دوره اقدام به جراحی می کنند در نتیجه جای نگرانی برای رشد مجدد لابیا وجود ندارد.

 

در آخر این توصیه را خواهیم داشت در صورتی که می خواهید برای انجام این جراحی اقدام کنید حتما به بهترین جراح زیبایی واژن یا بهترین جراح لابیاپلاستی مراجعه کنید تا روند جراحی با موفقیت زیادی پشت سر گذاشته شود.

 

دکتر نگین حدادی

دکتر نگین حدادی

جراح و متخصص زنان، زایمان، نازایی
فلوشیپ پریناتالوژی از اروپا
• دارای بورد تخصصی
• فلوشیپ حاملگی پر خطر
• فلوشیپ پریناتولوژی از اروپا
• عضو انجمن بین المللی سونوگرافی زنان ISOUG
• عضو انجمن پریناتولوژی اروپا EAPM
• عضو FMF انگلستان اکادمی مادر و کودک انگلیس با ID Number 135909
مقالات مرتبط
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *