سوالات رایج متداول

 1. زایمان طبیعی بهتر است یا سزارین ؟

  معمولا نوع زایمان با توجه به شرایط زن باردار و وضعیت جنین تعیین می شود . در شرایطی که جنین و مادر توانایی زایمان طبیعی را داشته باشند انجام خواهد شد .

 2. آیا برای انجام زایمان سزارین بیمه های تکمیلی مورد قبول هستند ؟

  بله ، در صورتی که بیمارستان مورد نظر شما طرف قرار داد با بیمه نامه ی شما باشند می توانید از مزایای زایمان در آن بیمارستان بهره مند شوید .

 3. آیا با بیمه تکمیلی می توان جراحی زیبایی واژن انجام داد ؟

  بستگی به نوع بیمه و تحت پوشش بودن آن دارد .

 4. آیا جراحی زیبایی واژن دردناک است ؟

  این جراحی با بی حسی موضعی در واژن انجام می شود که هیچ گونه دردی در بر نخواهد داشت .

 5. آیا می توان تاریخ زایمان سزارین را از پیش تعیین نمود ؟

  در برخی از موارد با توجه به بررسی های لازم برای شرایط مادر و فرزند بله .


 6. لابیاپلاستی چیست؟

  لابیاپلاستی عمل جراحی است که درآن جراح شکل ظاهری لبه های بیرونی واژن (لابیا مینور) و یا لبه بیرونی (لابیا ماژور) راتغییر داده و بهبود می بخشد، البته می توان گفت در این جراحی می توان مقدار اضافی کلاهک کلیتوریس  را برداشت.


 7. دوره نقاهت لابیاپلاستی چقدر است؟

  دوره ی نقاهت لابیاپلاستی نسبتا کوتاه است. ممکن است افراد در روزهای اول تورم و خارش داشته باشند، اما این علائم خیلی سریع فروکش می کند. بیماران می توانند برای کمک به هرگونه تورم یا ناراحتی از کمپرس یخ استفاده کنند و همچنین پزشک برای تسکین درد مسکن تجویز می کند، زیرا بیشتر بیماران پس از جراحی فقط به مسکن احتیاج خواهند داشت.


 8. آیا می توان بعد از لابیاپلاستی باردار شد؟

  بعد از انجام جراحی لابیاپلاستی امکان بارداری وجود دارد. با این حال، به خاطر داشته باشید که زایمان باعث کشیدگی لبه های واژن می شود و هورمون ها نیز می توانند تا حدودی شکل ظاهری را تغییر دهند. میزان کشیدگی لبه ها از فردی به فرد دیگر متفاوت است و نمی توان فهمید که آیا پس از زایمان به جراحی لابیاپلاستی ترمیمی نیاز خواهد بود، یا خیر.


 9. مدت زمان جراحی چقدر است؟

  لابیاپلاستی روشی نسبتا سریع است که انجام آن در حدود ۴۵ دقیقه به طول می انجامد.


 10. آیا اسکار پس از لابیا پلاستی قابل مشاهده خواهد بود؟

   لابیاپلاستی روی بدن اسکار خارجی باقی نمی گذارد، پزشک هر برش  را به طور طبیعی در چین و چروک پوست ایجاد می کند.


 11. آیا لابیا پلاستی بر روی احساس واژن تأثیر می گذارد؟

   در برخی روش های جراحی، بی حسی اولیه در ناحیه ایجاد برش وجود دارد. این بی حسی  با گذشت زمان از بین خواهد رفت.


 12. آیا برای لابیاپلاستی باید تحت بیهوشی عمومی باید قرار گرفت؟

  لابیاپلاستی را می توان تحت بیهوشی عمومی و یا از طریق بی حسی موضعی انجام داد.


 13. چرا برخی زنان تمایل به کاهش لابیا مینور دارند؟

  لابیا مینور در اثر بارداری و زایمان، نوسان وزن و حتی روند طبیعی پیری ظاهری نا خوشایند و افتاده پیدا می کند. بسته به شدت، این شرایط می تواند پوشیدن برخی از لباس ها یا کار کردن را برای برخی از خانم ها بسیار دشوارکند و گاهی باعث کاهش اعتماد به نفس نیز می شود.


 14. چه زمانی پس از لابیاپلاستی می توان رابطه جنسی برقرار کرد؟

  به طور معمول افراد باید حداقل یک ماه از برقراری رابطه یا انجام هر نوع فعالیت که تماس مستقیم با بافت لبه های واژن دارد، جلوگیری کنند تا از بهبود کامل برش ها مطمئن شوند اگر قبل از بهبودی کامل رابطه جنسی برقرار شود، ممکن است برش ها دوباره باز شوند. در صورت باز شدن برش ها  احساس درد در فرد به وجو آمده، باکتری ها به زخم ها وارد شده و فرد به عفونت مبتلا خواهد شد.

 15. آیا بیمه هزینه لابیا پلاستی را پوشش می دهد؟

  متأسفانه، بیمه هزینه لبیاپلاستی را پوشش نمی دهد، حتی در مواردی که زندگی بیمار به طور چشمگیری تحت تأثیر قرار گرفته باشد.


 16. چه مدت زمان بعد از لابیاپلاستی می توان به کار بازگشت ؟  به طور کلی بازگشت به کار به نوع کار افراد بستگی دارد. بیشتر بیماران می توانند طی یک هفته به کار برگردند. اگر شغل افراد به پیاده روی یا فعالیت بدنی بالایی نیاز داشته باشد، بیمار به یک برنامه ریکاوری نیازخواهد داشت.


 17. آیا می توان لابیاپلاستی همراه با جوان سازی واژن با لیزر یا با سایر روش ها انجام داد؟
   افراد می توانند لابیاپلاستی را با کاهش میزان برآمدگی اضافی (پوست شل و جانبی به هم چسبیده)، جوان سازی واژن و پرینوپلاستی انجام دهند و همچنین انجام دادن لابیاپلاستی همراه را با هیسترکتومی روباتیک، سوسپانسیون ادرارین، برداشتن پولیپ، جراحی اسلینگ نیز بلا مانع است.


 18. هزینه عمل لابیاپلاستی حدودا چقدر است؟

  هزینه لابیاپلاستی بستگی به نوع  جراحی و مدت زمان آن دارد. به طور کلی می توان گفت هزینه لابیا پلاستی متغیر می باشد. جراح پس از معاینه بیمار  و بررسی وضعیت هزینه جراحی را به بیمار اطلاع می دهد.


 19. لابیاپلاستی شامل چه تکنیک هایی است؟

  لابیاپلاستی دارای  دو تکنیک wedge و trim می باشد.
   تکنیکtrim: این روش به عنوان لابیا پلاستی خطی نیز شناخته می شود. از این تکنیک درصورت بزرگ بودن لابیاها بیش ازحد نرمال استفاده می شود. از مزایای این روش می توان پنهان شدن قسمت صورتی تر لابیا را در بین چین های لابیای بزرگ تر نام برد.
  تکنیکwedge: این تکنیک بزرگترین تغییر در جراحی لابیا پلاستی محسوب می شود. در این روش  قسمتی از لابیای مینور برداشته شده و برش ها به چین های طبیعی لابیا منتقل می شوند. ای تکنیک موجب  حفظ شدن لبه پوست و مخاط طبیعی واژن می شود.