مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

دکتر نگین حدادی / لابیاپلاستی / بهترین نحوه خوابیدن بعد از عمل لابیاپلاستی

بهترین نحوه خوابیدن بعد از عمل لابیاپلاستی

نحوه خوابیدن بعد از عمل لابیاپلاستی سوال اصلی و همیشگی خانم‌هایی است که به تازگی این جراحی را انجام داده‌اند. قطعا می‌دانید نحوه خوابیدن بعد از این عمل از این بابت که در نتیجه جراحی می‌تواند اثرگذار باشد، بسیار مهم است. بنابراین اگر به تازگی این جراحی را انجام داده یا قصد انجام آن را دارید، لازم است تا انتهای این مطلب را بخوانید تا صحیح‌ترین نحوه خوابیدن بعد از عمل لابیاپلاستی را بدانید. اینکه بعد از لابیاپلاستی چگونه بخوابیم و استراحت کنیم، مطلبی است که در ادامه به آن می‌پردازیم.

نحوه خوابیدن بعد از عمل لابیاپلاستی

قبل از هر چیز باید بدانید حداقل زمان استراحت بعد از لابیاپلاستی باید 8 ساعت در روز باشد تا بدن شما فرصت کافی برای بازسازی قسمت‌های جراحی شده را داشته باشد. بنابراین اگر زمان خواب شما در شبانه‌روز کمتر از این مقدار است، بهتر است بیشتر زمان را در دو هفته اول بعد جراحی، به صورت نشسته بگذرانید. حال برای اینکه بدانید خوابیدن بعد از عمل لابیاپلاستی چگونه باید باشد، نیاز است تا موارد زیر را، که در واقع بخشی از مراقبت های بعد از جراحی است، در نظر بگیرید:

  • هفته اول بعد جراحی به پشت بخوابید و ترجیحا در زمان خواب به پهلو یا روی شکم نچرخید.
  • برای جلوگیری از حرکت زیاد در خواب می‌توانید فضای اطراف خود را با بالش محدود کنید.
  • در زمان خواب لباس گشاد، راحت و نخی به تن داشته باشید.

طبیعی است که شما بعد از جراحی نگران سپری کردن دوران نقاهت در روزهای ابتدایی باشید و بخواهید اطلاعات بیشتری در این مورد بدست آورید. اما یک نکته‌ی کلیدی که باید در اینجا به شما خاطرنشان کنیم، لزوم انجام جراحی توسط جراح لابیاپلاستی ماهر است. اگر جراحی شما توسط بهترین دکتر لابیاپلاستی در تهران انجام شود، طبیعتا به دلیل تجربه بالایی که این جراح دارد، به راحتی می‌توانید از پس دوران مراقبتی بعد از آن برآیید. پس قبل از اقدام به جراحی ملاحظات و مطالعات لازم در جهت انتخاب و شناخت بهترین جراح را داشته باشید.

بهترین نحوه خوابیدن بعد از عمل لابیاپلاستی

تاثیر نحوه خوابیدن بعد از عمل لابیاپلاستی در نتیجه جراحی

خوابیدن بعد از لابیاپلاستی مهم تلقی می‌شود، چون نقش مستقیمی در کاهش تورم و سرعت روند بهبودی دارد. برای اینکه تورم با سرعت بیشتری کاهش پیدا کند، نیاز است تا بیمار کمترین فشار را به ناحیه جراحی وارد آورده و با مراقبت صحیح بتواند از بروز عوارض لابیاپلاستی جلوگیری کند. میزان اثرگذاری نحوه خوابیدن و استراحت در دوران بهبودی به قدری است که در شکل لابیاها بعد جراحی نقش مستقیم دارد.

نحوه خوابیدن بعد هفته دوم عمل لابیاپلاستی چگونه باید باشد؟

دو هفته بعد از عمل را که سپری کردید دیگر نیازی نیست نگران “نحوه خوابیدن بعد از عمل لابیاپلاستی” باشید. بعد از این مدت بخیه‌ها به میزان زیادی بهبود پیدا کرده و التهاب و تورم به میزان قابل توجهی کاهش پیدا کرده است. اما اگر با قرار گرفتن در موقعیت خاصی ممکن است هنوز اذیت شوید، بهتر است تا بهبودی کامل به پشت بخوابید و فشاری به ناحیه جراحی وارد نکنید.

دکتر نگین حدادی

دکتر نگین حدادی

جراح و متخصص زنان، زایمان، نازایی
فلوشیپ پریناتالوژی از اروپا
• دارای بورد تخصصی
• فلوشیپ حاملگی پر خطر
• فلوشیپ پریناتولوژی از اروپا
• عضو انجمن بین المللی سونوگرافی زنان ISOUG
• عضو انجمن پریناتولوژی اروپا EAPM
• عضو FMF انگلستان اکادمی مادر و کودک انگلیس با ID Number 135909

مقالات مرتبط
سن مناسب لابیاپلاستی

سن مناسب لابیاپلاستی

سن مناسب برای لابیاپلاستی در هر فردی متفاوت است و به عواملی مانند رشد فیزیکی، بلوغ عاطفی و دلایل خاص او برای انجام این عمل...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *