مدت زمان مطالعه ۹ دقیقه

دکتر نگین حدادی / لابیاپلاستی / ۴ عارضه احتمالی بعد از جراحی لابیاپلاستی

۴ عارضه احتمالی بعد از جراحی لابیاپلاستی

لابیاپلاستی یکی از بهترین و موفق ترین جراحی های زیبایی است که در یکی دو دهه اخیر روز به روز به آمار متقاضیان انجام آن افزوده شده است. در ادامه قرار است که در زمینه عارضه های لابیاپلاستی اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار دهیم. این مقاله در پی پیگیری های بسیاری که از سوی زنان انجام می شد و حاکی از نگرانی های آن در زمینه عوارض جراحی لابیاپلاستی بودند نگارش شد. به همین دلیل توصیه می کنیم که این مقاله را از دست ندهید و تا انتها با ما همراه باشید؛ چرا که در ادامه قصد داریم شما را با عوارض لابیاپلاستی و نقش پزشک در کنترل این عوارض، بیشتر آشنا کنیم.

اگه جراح مجرب و ماهری مثل دکتر نگین حدادی رو انتخاب کنی عوارض لابیاپلاستی رو به صفر میرسونی!

چند نمونه از رضایتمندی بیماران دکتر نگین حدادی در انجمن پر بازدید نی نی سایت:

👇👇👇👇👇

دکتر برای لابیاپلاستی
بهترین دکتر برای لابیاپلاستی
دکتر خوب برای لابیاپلاستی
لابیاپلاستی

ویدیو رضایت عجیب بیمار بعد از جراحی لابیاپلاستی توسط دکتر نگین حدادی:👇👇👇👇

روند انجام جراحی لابیاپلاستی چه تاثیری روی عوارض بعد از آن دارد؟

لابیاپلاستی عمل جراحی بسیار ظریفی است که به منظور برداشتن قسمت های اضافی لابیاها و ایجاد تقارن میان آن ها انجام می شود. از آنجایی که این عمل یک جراحی داخلی واژن محسوب می شود، در صورت بی تجربه بودن و عدم تخصص پزشک ممکن است عوارض متعددی را به همراه داشته باشد. بنابراین با وجود کم خطر دانستن این جراحی، حضور پزشک غیر متخصص می تواند عوارض لابیاپلاستی را افزایش دهد.

روند جراحی لابیاپلاستی به این صورت است که در ابتدا با ایجاد بیحسی در بخش هایی که تحت عمل جراحی هستند می توانند روند جراحی را برای زنان با درد کمتر و در آرامش پیش برد. در ادامه با برش هایی که در بخش های خاصی از لابیاها و نیز بر اساس تکنیک های مختلف لابیاپلاستی انجام می شود می توانند فرم دهی لازم را در بخش های مختلف داشته باشند. در نهایت با بخیه زدن یا استفاده از انواع لیزر های استاندارد و مورد تایید سازمان های معتبر محل برش ها را ببندند.

شاید روند جراحی لابیاپلاستی ساده و بی دردسر به نظر برسد اما شما باید توجه داشته باشید که نکاتی وجود دارند که عدم توجه به آن ها می تواند احتمال بروز عوارض بعد از لابیاپلاستی را افزایش دهد. استفاده از جدیدترین و با کیفیت ترین دستگاه ها و ابزارها توسط دکتر لابیاپلاستی، انجام این عمل در بهترین و مجهزترین کلینیک یا بیمارستان و همچنین انتخاب یک پزشک با دقت، تجربه و مهارت کافی می تواند از این عارضه جلوگیری نماید.

انواع عوارض لابیاپلاستی

برخی از عارضه هایی که در پی جراحی لابیاپلاستی رخ می دهد از جمله های عارضه های طبیعی و موقتی محسوب می شوند و برخی دیگر به دلیل بی دقتی پزشک، تاثیر گذاری بیماری ها، اثرات شدید بیهوشی و عدم رعایت مراقبت های بعد از عمل لابیاپلاستی رخ می دهند. در ادامه انواع عوارض طبیعی و غیر طبیعی لابیاپلاستی را مورد بررسی قرار داده ایم:


برای مشاهده ویدیو های لابیاپلاستی و دریافت اطلاعات دقیق روی لینک کلیک کنید: لابیاپلاستی

عوارض طبیعی لابیاپلاستی

همان طور که گفتیم، لابیاپلاستی به طور کلی دارای دو نوع عوارض و خطرات است. هر خانمی که لابیاپلاستی انجام می دهد، یک دسته عوارض طبیعی را تجربه می کنند که به خودی خود و با گذشت زمان از بین می روند؛ همچنین می توان به رفع این عوارض با استفاده از داروهای مورد تجویز پزشک کمک کرد. مهم ترین عوارض طبیعی، نرمال و بی خطر لابیاپلاستی عبارتند از:

 • کبودی
 • تورم و التهاب در محل جراحی شده
 • درد های مختصر در بخش برش هایی ایجاد شده
 • خونریزی مختصر بعد از اتمام روند جراحی و در روز های ابتدایی بعد از جراحی

برای کاهش میزان کبودی و تورم لابیا می توانید از انواع کمپرس های یخ استفاده کنید. به منظور کاهش درد هایی که بعد از جراحی تجربه می کنید قرص های مسکنی به شما داده می شود که نقش اساسی در کاهش درد ها خواهد داشت.


عوارض غیر طبیعی لابیاپلاستی

گروه دیگری از عوارض لابیاپلاستی هم وجود دارند که در موارد نادر و در صورتی که افراد نزد متخصصین و جراحان بی تجربه این جراحی را انجام دهند احتمال بروز آن ها افزایش خواهد یافت. برخی از مهم ترین عوارض غیر طبیعی لابیاپلاستی عبارتند از:

 • عفونت
 • خونریزی شدید
 • دردهای غیر قایل کنترل
 • عدم قرینگی لابیاهای واژن
 • برداشتن بیش از حد بافت لابیا
 • باقی ماندن تورم بعد از لابیاپلاستی برای مدت طولانی

۴ مورد از مهم ترین عوارض لابیاپلاستی

برخی از عوارض لابیاپلاستی پس از جراحی کاملا طبیعی بوده و معمولا پس از چند روز برطرف خواهند شد. از جمله عوارض طبیعی این جراحی زیبایی واژن می توان به درد، سوزش لابیاها و تورم اشاره نمود. اما در برخی از مواقع عوارض ناشی از لابیاپلاستی به دلیل عدم تجربه و تخصص کافی پزشک و عدم رعایت بهداشت پس از جراحی رخ می دهد که در این صورت نیاز به درمان های جدی تری می باشد. از مهم ترین و شایع ترین عوارض لابیاپلاستی می توان به موارد زیر اشاره نمود.

عفونت لابیاها و دستگاه تناسلی

یکی از مهم ترین عوارض لابیاپلاستی امکان عفونت ناحیه جراحی شده است. که می تواند به دلیل عدم استفاده از وسایل بهداشتی در طول جراحی و یا عدم مراقبت های بهداشتی پس از جراحی رخ دهد. به همین دلیل بهتر است پس از جراحی از پوشیدن لباس های نایلونی و تنگ اجتناب نمایید. همچنین در تمامی شرایط قسمت جراحی شده را تمیز و خشک نگه دارید. استفاده مرتب و کامل از آنتی بیوتیک های تجویز شده توسط پزشک، عدم استعمال دخانیات، استفاده نمودن از کرم های ترمیمی و همچنین اجتناب نمودن از رفتن به استخر از دیگر مواردی است که منجر به پیشگیری از عفونت لابیاها می شود.

باقی ماندن جای بخیه ها

در اغلب موارد در کوتاه ترین زمان شاهد هستیم که محل بخیه ها بهبودی پیدا کرده اند. زیرا که بخیه های ایجاد شده در این بخش یعنی بخش لابیاها بسیار محدود هستند و از ظرافت خاصی برخوردارند. به همین دلیل نیازی به نگرانی وجود ندارد. اما به طور کلی این احتمال وجود دارد که مدت زمان بهبودی در یک شخص با توجه به شرایطی که تجربه می کنند افزایش داشته باشد و یا تا حدودی محل بخیه ها بر جای باقی بماند. اما با توجه به پیشرفت هایی که در پزشکی و ابزارآلات پزشکی وجود دارد می توان بعد ها با استفاده از انواع روش محل بخیه ها را از بین برد.

خونریزی لابیاها

از دیگر عوارضی که ممکن است پس از عمل لابیاپلاستی ایجاد شود، احتمال خونریزی لابیاها است. که معمولا به دلیل بی دقتی پزشک و یا صدمه دیدن لابیاها پس از جراحی رخ می دهد. در صورتی که پزشک به خوبی تمام رگهای لابیا را بخیه نکند، معمولا خونریزی پس از جراحی اتفاق می افتد. البته در برخی از مواقع نیز ممکن است خونریزی به دلیل عفونت شدید لابیاها ایجاد شود. در هر صورت اگر پس از جراحی دچار خونریزی شدید، باید هرچه سریع تر به پزشک خود اطلاع دهید.

از بین رفتن حس جنسی

بیشترین اعصاب جنسی در بخش لابیا ها وجود دارد. در نتیجه در صورتی که تکنیک های جراحی به درستی مورد استفاده قرار نگیرد احتمال دارد که زنان حس جنسی خود را در روند رابطه جنسی از دست بدهند. اما این روز ها بهترین جراحان لابیاپلاستی با افزایش دانش و مهارت های عملی خود می توانند که جراحی های موفقی را انجام دهند تا هیچ خطری سلامت افراد را تهدید نکند.

ایجاد گوشت اضافه و سوزش بعد از لابیاپلاستی

در برخی از مواقع ممکن است پوست بدن فرد کلویید ساز بوده و همین موضوع باعث ایجاد گوشت اضافه پس از جراحی لابیاپلاستی شود. که البته احتمال بروز این عارضه بسیار کم است. از دیگر عوارض لابیاپلاستی نیز می توان به سوزش پس از جراحی اشاره نمود. که معمولا این سوزش به دلیل عفونت لابیاها، دستکاری نمودن زخم ها، تعریق شدید دستگاه تناسلی و … ایجاد می شود. البته این عارضه نگران کننده نمی باشد و با استفاده از کرم های ترمیم کننده می توانید به تسکین سوزش کمک نمایید. به طور کلی سوزش ناشی از لابیاپلاستی در حالت طبیعی حداکثر دو هفته پس از جراحی برطرف می شود.

در صورت بروز کدام عوارض لابیاپلاستی باید به پزشک مراجعه نمود؟

همان طور که اشاره شد برخی از مشکلات مانند سوزش، خارش، درد و تورم از عوارض طبیعی لابیاپلاستی می باشند که در صورت رعایت بهداشت دستگاه تناسلی پس از چند روز برطرف می شوند. اما در برخی از مواقع ممکن است عوارضی بروز پیدا کنند که نیاز به پیگیری و بررسی دقیق و سریع دارند. به همین دلیل در صورت بروز این عوارض لابیاپلاستی بهتر است هرچه سریع تر به پزشک مراجعه نمایید. این عوارض عبارتند از:

 • سردرد
 • تب شدید
 • خون دماغ شدن
 • باز شدن بخیه ها
 • حالت تهوع و استفراغ
 • مشاهده ترشحات عفونی از قسمت بخیه خورده و واژن
 • احساس بی حسی شدید و طولانی مدت در ناحیه جراحی شده
 • خونریزی در ناحیه جراحی شده که با فشار بسیار کم قطع نمی شود.
جراحی لابیاپلاستی

عمل لابیا نکنید پشیمون میشید ؟!

حتما شما هم از زبان بعضی افراد شنیده اید که می گویند عمل لابیا نکنید پشیمون میشید ! این جمله را معمولا کسانی به کار می برند که نزد یک فرد غیر متخصص لابیاپلاستی انجام داده اند و به نتیجه مناسب و یا دلخواه خود نرسیده اند. دکتر نگین حدادی در رابطه با این موضوع می گویند که جراحی لابیاهای واژن مسئله ای است که نیاز به دقت و ظرافت عمل بالایی دارد و بانوانی که می خواهند این عمل را به انجام برسانند، باید در انتخاب پزشک حداکثر توجه لازم را به کار بگیرند.

در طول این مقاله تلاشمان بر این بود که بتوانیم اطلاعاتی دقیق را در زمینه عارضه های بعد از جراحی لابیاپلاستی در اختیار شما قرار دهیم. هر زنی یا دختری که تصمیم دارد برای جراحی لابیاپلاستی توسط بهترین جراح زیبایی واژن اقدام کند این حق را دارد که بتواند با نگاه دقیق تری برای انجام این جراحی اقدام کند. بنابراین توصیه می کنیم در صورتی که شخصی در اطرافتان وجود دارد و می خواهد این جراحی را انجام دهد لینک این مقاله را با وی به اشتراک بگذارید.

دکتر نگین حدادی

دکتر نگین حدادی

جراح و متخصص زنان، زایمان، نازایی
فلوشیپ پریناتالوژی از اروپا
• دارای بورد تخصصی
• فلوشیپ حاملگی پر خطر
• فلوشیپ پریناتولوژی از اروپا
• عضو انجمن بین المللی سونوگرافی زنان ISOUG
• عضو انجمن پریناتولوژی اروپا EAPM
• عضو FMF انگلستان اکادمی مادر و کودک انگلیس با ID Number 135909

مقالات مرتبط
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۱ دیدگاه
 1. مهرناز

  سلام هزینه عمل با جراحی ولیزر چقدره

  پاسخ
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *