مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

دکتر نگین حدادی / لابیاپلاستی / عوارض لابیاپلاستی چیست؟ مهم‌ترین عوارض لابیاپلاستی را بدانید!

عوارض لابیاپلاستی چیست؟ مهم‌ترین عوارض لابیاپلاستی را بدانید!

عوارض لابیاپلاستی یکی از دغدغه‌های مهم خانم‌هایی است که قصد انجام این جراحی را دارند. طبیعی است هر فردی که قصد انجام عملی زیبایی را داشته باشد از عوارض آن ابراز نگرانی کند. در واقع بر همگان واجب است تا قبل از تصمیم در مورد کارهای پزشکی اطلاعات جامع و کاملی در مورد آن بدست آورند. در این مطلب قصد داریم شما را با عوارض لابیاپلاستی آشنا کنیم. بهتر است تا انتهای این مطلب را بخوانید سپس نسبت به تصمیم‌گیری خود اقدام کنید.

عوارض لابیاپلاستی چه زمانی اتفاق می‌افتد؟

از آنجایی که این عمل یک جراحی داخلی واژن محسوب می‌شود، در صورت بی‌تجربه بودن و عدم تخصص پزشک ممکن است عوارض متعددی را به همراه داشته باشد. بنابراین با وجود کم خطر دانستن این جراحی، حضور پزشک غیر متخصص می‌تواند “عوارض لابیاپلاستی” را افزایش دهد. پس در همین جا لزوم عمل توسط بهترین دکتر لابیاپلاستی در تهران مشخص می‌شود.

انواع عوارض لابیاپلاستی

برخی از عارضه‌هایی که در پی این جراحی رخ می‌دهد از جمله عارضه‌های طبیعی و موقتی محسوب می‌شوند. 

برخی دیگر به دلیل بی‌دقتی پزشک، تاثیرگذاری بیماری‌ها، اثرات شدید بیهوشی و عدم رعایت مراقبت های بعد از عمل لابیاپلاستی رخ می‌دهند. 

عوارض طبیعی

هر خانمی که این عمل را انجام می‌دهد، یک دسته عوارض طبیعی را تجربه خواهد کرد که به خودی خود و با گذشت زمان از بین می‌رود. همچنین می‌توان به رفع این عوارض با استفاده از داروهای مورد تجویز پزشک کمک کرد. مهم ترین عوارض طبیعی، نرمال و بی خطر عبارتند از:

 • کبودی
 • تورم و التهاب در محل جراحی شده
 • دردهای مختصر در بخش برش‌های ایجاد شده
 • خونریزی مختصر بعد از اتمام روند جراحی و در روزهای ابتدایی

عوارض غیر طبیعی

گروه دیگری از عوارض لابیاپلاستی هم وجود دارند که در موارد نادر و در صورتی که افراد نزد متخصصین و جراحان بی‌تجربه این جراحی را انجام دهند،  احتمال بروز آن‌ها افزایش خواهد یافت. برخی از مهم‌ترین عوارض غیر طبیعی لابیاپلاستی عبارتند از:

 • عفونت
 • خونریزی شدید
 • دردهای غیر قایل کنترل
 • عدم قرینگی لابیاهای واژن
 • برداشتن بیش از حد بافت لابیا
 • باقی ماندن تورم برای مدت طولانی

چگونه از عوارض لابیاپلاستی جلوگیری کنیم؟

شاید روند جراحی لابیاپلاستی که برای بازگرداندن شکل طبیعی لابیا انجام می‌شود، ساده و بی‌دردسر به نظر برسد اما شما باید توجه داشته باشید که نکاتی وجود دارند که عدم توجه به آن‌ها می‌تواند احتمال بروز عوارض بعد از لابیاپلاستی را افزایش دهد. استفاده از جدیدترین و با کیفیت‌ترین دستگاه‌ها و ابزارها، انجام این عمل در بهترین و مجهزترین کلینیک یا بیمارستان و همچنین انتخاب بهترین جراح زیبایی واژن با تجربه و مهارت کافی، می‌تواند از این عوارض جلوگیری نماید.

ویدیو رضایت عجیب بیمار بعد از جراحی لابیا توسط دکتر نگین حدادی:👇👇👇👇

۴ مورد از مهم‌ترین عوارض لابیاپلاستی

عفونت لابیاها و دستگاه تناسلی

یکی از مهم‌ترین عوارض لابیاپلاستی امکان عفونت ناحیه جراحی شده است. که می‌تواند به دلیل عدم استفاده از وسایل بهداشتی در طول جراحی و یا عدم مراقبت‌های بهداشتی پس از جراحی رخ دهد. به همین دلیل بهتر است پس از جراحی از پوشیدن لباس‌های نایلونی و تنگ اجتناب نمایید. همچنین در تمامی شرایط قسمت جراحی شده را تمیز و خشک نگه دارید. استفاده مرتب و کامل از آنتی بیوتیک‌های تجویز شده توسط پزشک، عدم استعمال دخانیات، استفاده نمودن از کرم‌های ترمیمی و همچنین اجتناب نمودن از رفتن به استخر از دیگر مواردی است که منجر به پیشگیری از عفونت لابیاها می‌شود.

باقی ماندن جای بخیه‌ها

در اغلب موارد در کوتاه‌ترین زمان شاهد هستیم که محل بخیه‌ها بهبودی پیدا کرده‌اند. زیرا که بخیه‌های ایجاد شده در  لابیاها بسیار محدود هستند و از ظرافت خاصی برخوردارند. به همین دلیل نیازی به نگرانی وجود ندارد. اما به طور کلی این احتمال وجود دارد که مدت زمان بهبودی در یک شخص با توجه به شرایطی که تجربه می کنند افزایش داشته باشد و یا تا حدودی محل‌بخیه ها بر جای باقی بماند. اما با توجه به پیشرفت‌هایی که در پزشکی و ابزارآلات پزشکی وجود دارد، می‌توان بعدها با استفاده از انواع روش‌ها محل بخیه‌ها را از بین برد.

خونریزی لابیاها

از دیگر عوارض جراحی لابیاپلاستی احتمال خونریزی لابیاها است که معمولا به دلیل بی‌دقتی پزشک و یا صدمه دیدن لابیاها پس از جراحی رخ می‌دهد. در صورتی که پزشک به خوبی تمام رگ‌های لابیا را بخیه نکند، خونریزی پس از جراحی اتفاق می‌افتد. البته در برخی از مواقع نیز ممکن است خونریزی به دلیل عفونت شدید لابیاها ایجاد شود. در هر صورت اگر پس از جراحی دچار خونریزی شدید، باید هرچه سریع‌تر به پزشک خود اطلاع دهید.

از بین رفتن حس جنسی

در صورتی که تکنیک‌های جراحی به درستی مورد استفاده قرار نگیرد، احتمال دارد که زنان حس جنسی خود را از دست بدهند. اما این روزها بهترین جراحان با افزایش دانش و مهارت‌های عملی خود می‌توانند جراحی‌های موفقی را انجام دهند تا هیچ خطری سلامت افراد را تهدید نکند.

ایجاد گوشت اضافه و سوزش 

در برخی از مواقع ممکن است پوست بدن فرد کلوییدساز بوده و همین موضوع باعث ایجاد گوشت اضافه پس از جراحی شود. که البته احتمال بروز این عارضه بسیار کم است. از دیگر عوارض لابیاپلاستی نیز می‌توان به سوزش پس از جراحی اشاره نمود. که معمولا این سوزش به دلیل عفونت لابیاها، دستکاری نمودن زخم‌ها، تعریق شدید دستگاه تناسلی و … ایجاد می‌شود. البته این عارضه نگران کننده نیست و با استفاده از کرم‌های ترمیم کننده می‌توانید به تسکین سوزش کمک نمایید. به طور کلی سوزش در حالت طبیعی حداکثر دو هفته پس از جراحی برطرف می‌شود.

عمل لابیا نکنید پشیمون میشید ؟!

حتما شما هم از زبان بعضی افراد شنیده‌اید که می‌گویند عمل لابیا نکنید پشیمون میشید ! این جمله را معمولا کسانی به کار می‌برند که نزد یک فرد غیر متخصص جراحی انجام داده‌اند و به نتیجه مناسب و یا دلخواه خود نرسیده‌اند. دکتر نگین حدادی در رابطه با این موضوع می‌گویند که جراحی لابیاهای واژن مسئله‌ای است که نیاز به دقت و ظرافت عمل بالایی دارد و بانوانی که می‌خواهند این عمل را به انجام برسانند، باید در انتخاب پزشک حداکثر توجه لازم را به کار بگیرند.در طول این مقاله تلاش ما بر این بود که بتوانیم اطلاعاتی دقیق را در زمینه عارضه‌های بعد از جراحی در اختیار شما قرار دهیم. هر زنی یا دختری که تصمیم دارد برای جراحی توسط بهترین جراح اقدام کند این حق را دارد که بتواند با نگاه دقیق‌تری برای انجام این جراحی اقدام کند. بنابراین توصیه می‌کنیم در صورتی که شخصی در اطرافتان وجود دارد و می‌خواهد این جراحی را انجام دهد لینک این مقاله را با وی به اشتراک بگذارید.

لابیاپلاستی

عکس قبل و بعد لابیاپلاستی نی نی سایت + فیلم عمل برداشتن لابیا نی نی سایت

دکتر نگین حدادی

دکتر نگین حدادی

جراح و متخصص زنان، زایمان، نازایی
فلوشیپ پریناتالوژی از اروپا
• دارای بورد تخصصی
• فلوشیپ حاملگی پر خطر
• فلوشیپ پریناتولوژی از اروپا
• عضو انجمن بین المللی سونوگرافی زنان ISOUG
• عضو انجمن پریناتولوژی اروپا EAPM
• عضو FMF انگلستان اکادمی مادر و کودک انگلیس با ID Number 135909

مقالات مرتبط
سن مناسب لابیاپلاستی

سن مناسب لابیاپلاستی

سن مناسب برای لابیاپلاستی در هر فردی متفاوت است و به عواملی مانند رشد فیزیکی، بلوغ عاطفی و دلایل خاص او برای انجام این عمل...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

1 دیدگاه
 1. مهرناز

  سلام هزینه عمل با جراحی ولیزر چقدره

  پاسخ
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *