دکتر نگین حدادی / جراحی زیبایی زنان / جراحی تنگ کردن واژن با لیزر + مزایا و معایب آن
مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه

جراحی تنگ کردن واژن با لیزر + مزایا و معایب آن

امروزه زیبایی در حوزه های مختلفی مورد توجه قرار می گیرد . زیبایی ناحیه تناسلی و شادابی آن از اهمیت ویژه ای برای خانم ها برخوردار است که به همین منظور به دنبال بهترین جراح تنگ کردن واژن خواهند بود تا بتوانند آثار افتادگی و شل شدگی واژن را به خوبی بر طرف نمایند . امروزه تنگ کردن واژن با لیزر یکی از تکنیک های سریع و کار آمد برای رسیدن به احساس بهتر در روابط زناشویی می باشد .

تنگ کردن واژن با لیزر

از جمله سوالات رایج خانم ها  از بهترین متخصص زنان پونک در مورد افتادگی و شل شدن واژن است که معمولا آگاهی لازم را در مورد درمان آن ندارند. با ما همراه باشید در ادامه با مطلبی از دکتر نگین حدادی ، جراح زیبایی زنان که به توضیح بیشتر در این زمینه پرداخته اند .

علل ایجاد شلی واژن

شلی واژن مشکلی است که خانم ها به مرور زمان با افزایش سن و طی زایمان های مکرر ، گذراندن حاملگی ها و یا به صورت ژنتیکی ممکن است دچار آن شوند .

علائم شلی واژن

علائمی که بیمار با آن مواجه می شود شل شدن واژن است که خود بیمار و یا شریک جنسی اظهار می نماید که واژن شل شده است و بیمار ممکن است دچار بی اختیاری ادرار شود .

درمان شلی واژن

درمان هایی که برای شل شدن واژن ذکر می شود درمان های جراحی و غیر جراحی است .

درمان شلی واژن با جراحی

در مورد درمان جراحی ، بیمار باید بستری شود و عمل جراحی به وسیله بی هوشی عمومی و یا بی حسی صورت می گیرد . این درمان دوران نقاهت دارد و بعد از جراحی مراقبت از زخم باید انجام شود . در مواردی که شلی واژن شدید باشد باید از روش جراحی استفاده شود . یکی دیگر از جراحی های زیبایی که به صورت هم زمان با تنگ کردن انجام می شود  جراحی لابیاپلاستی  می باشد . 

درمان شلی واژن با نخ

یکی از درمان های سرپایی توسط بهترین جراح تنگ کردن واژن برای شل شدن واژن لیفت با نخ است که در مورد آن سوالات بسیاری می شود لیفت با نخ یک روش جراحی سرپایی بوده که بدون بیهوشی عمومی انجام می شود دوره نقاهت ندارد  نیاز نیست بیمار بستری شود و مراقبت خاصی نداشته و در مدت ۳۰ تا ۴۰ دقیقه به صورت سرپایی برای فرد انجام می شود . برای افرادی که شلی واژن به صورت خفیف دارند و یا افرادی که زایمان طبیعی نداشته اند ولی احساس می کنند مدخل خروجی واژنشان شل شده است می توانند از این روش استفاده نمایند که بسیار کاربردی و مفید خواهد بود . نخ های استفاده شده در این روش درمانی، قابل جذب هستند و در مدت ۱۵ ماه تا ۱.۵ سال این جذب طول می کشد و به مرور زمان سفتی بافت بیشتر می شود و بافت را تحریک به ساخت کلاژن سازی می نماید . همچنین فاصله بین مقعد و واژن که گاهی ممکن است کوتاه شود ، بلند تر می گردد و واژن جمع تر می شود . این روش برای افرادی که شلی واژن خفیف تا حد متوسط دارند توصیه می شود .

پرینه پلاستی و واژینو پلاستی

مورد دیگر قسمت واژن است .در بعضی افراد که زایمان داشتند یا حتی کسانی که زایمان نداشتند اما چاق و لاغر شدن های مکرر داشتند باعث می شود که واژن یا پریمه دچار گشادی شود ، افتادگی واژن پیدا کنند که ممکن است فقط پریمه باشد یا این که داخل کانال واژن هم گشاد باشد مخصوصا هنگامی که زایمان صورت می گیرد سر بچه از این کانال رد می شود و باعث می شود که عضلات کف واژن که از داخل است و ما نمی بینیم از هم جدا می شوند و باعث ایجاد یک حالت شلی و افتادگی داخل واژن ایجاد می کنند و باید به بهترین جراح لابیاپلاستی در تهران مراجعه نمایند . این افراد هنگام نزدیکی دچار مشکل هستند و رابطه جنسی خوبی ندارند و اگر این پارگی و باز شدن خیلی زیاد باشد ممکن است باعث ایجاد بوی بد بشود . ممکن است که باعث بهداشت نامناسب بشود و باعث عفونت های مکرر گردد که جراحی هایی که بسته به مورد انجام می شود پرینه پلاستی ، واژینو پلاستی می باشند که واژینو پلاستی یک درجه بالاتر از پرینه پلاستی  می باشد. این عمل ها را هم می توان با بی حسی موضعی انجام داد یا این که بسته به تحمل فرد توسط بهترین جراح تنگ کردن واژن با بیهوشی عمومی  انجام شود . مراقبت هایی که باید بعد از عمل صورت بگیرد همانند مراقبت های بعد از همان لابیاپلاستی می باشد . این عمل هم عارضه خاصی ندارد .

دکتر نگین حدادی

دکتر نگین حدادی

جراح و متخصص زنان، زایمان، نازایی
فلوشیپ پریناتالوژی از اروپا
• دارای بورد تخصصی
• فلوشیپ حاملگی پر خطر
• فلوشیپ پریناتولوژی از اروپا
• عضو انجمن بین المللی سونوگرافی زنان ISOUG
• عضو انجمن پریناتولوژی اروپا EAPM
• عضو FMF انگلستان اکادمی مادر و کودک انگلیس با ID Number 135909
مقالات مرتبط
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *