مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

دکتر نگین حدادی / لابیاپلاستی / افراد مناسب لابیاپلاستی چه کسانی هستند؟

افراد مناسب لابیاپلاستی چه کسانی هستند؟

افراد مناسب لابیاپلاستی خانم‌هایی هستند که با داشتن برخی شرایط خاص در ناحیه تناسلی، نیازمند انجام این جراحی هستند. این افراد به دلایل مختلفی، همچون زایمان، تغییرات ناخوشایندی را در لبه‌های تناسلی خود تجربه می‌کنند.  در هر صورت به هر دلیلی که باشد هر کدام از این کاندیداهای مناسب لابیاپلاستی می‌توانند از این راه حل جذاب برای بهبود ظاهر و افزایش راحتی شخصی خود استفاده کنند.

“افراد مناسب لابیاپلاستی” به دلیل ماهیتی که این جراحی دارد نیازمند به داشتن شرایطی هستند. به صورت کلی افرادی که یکی از مشکلات زیر را داشته باشند، کاندید مناسب لابیاپلاستی خواهند بود:

هیپرتروفی لابیا مینور به شرایطی گفته می‌شود که لابیای مینور بیش از حد طبیعی بزرگ و یا بلند باشد. این مشکل ممکن است از همان بدو تولد و به صورت مادرزادی در برخی از افراد وجود داشته باشد و یا اینکه در طول زمان بنا به دلایلی مانند زایمان طبیعی، ضربه، آسیب و یا فرآیند میانسالی ایجاد شده باشد. دلیل هیپرتروفی واژن هر چه که باشد این افراد جزء کاندید مناسب جراحی لابیاپلاستی هستند که می‌توانند جهت جراحی اقدام نمایند.

بزرگ بودن لابیا می‌تواند در برخی مواقع منجر به ایجاد درد در هنگام رابطه جنسی شود، همچنین بزرگ بودن لابیا می‌تواند منجر به احساس درد در هنگام انجام ورزش‌هایی مانند دوچرخه سواری و یا اسب سواری شود. در این حالت با انجام جراحی توسط بهترین دکتر لابیاپلاستی در تهران می‌توان این حالت را بهبود بخشید.

مسائلی مانند عدم تقارن بین دو سمت لابیا، تغییر رنگ و سایر مشکلات زیبایی که ممکن است در ناحیه لابیا وجود داشته باشد، با این جراحی قابل ترمیم است. در برخی موارد بزرگ بودن لابیا مانعی برای پوشیدن لباس‌های تنگ مانند شلوار جین، مایو و یا سایر لباس‌ها می‌شود. افراد مناسب لابیاپلاستی ممکن است با این مشکل دست پنجه نرم کنند که در این صورت شدت یافتن ناراحتی نیاز به جراحی برای آن‌ها احساس می‌شود.

بزرگ بودن لابیا و وجود بافت اضافه که از دهانه واژن بیرون آمده است در برخی از خانم‌ها می‌تواند موجب خشکی و یا سوزش واژن شود. همچنین این افراد به دلیل پوست و بافت اضافی لابیا معمولاُ دچار مشکلاتی در بهداشت و نظافت واژن هستند. به این ترتیب بهترین جراح زیبایی واژن بهترین نتیجه را برای بیمار خود رقم می‌زند.

مواردی که در بخش قبلی نام بردیم شامل گروه‌های مختلف از افراد مناسب لابیاپلاستی بود که بنا به مشکلات ظاهری و یا سلامتی تصمیم به جراحی دارند و به عنوان “کاندید مناسب لابیاپلاستی” در نظر گرفته می‌شوند. اما تمام کاندیداهای این جراحی باید آن را توسط بهترین متخصص زنان تهران انجام دهند و مانند هر جراحی دیگر باید شرایط عمومی را داشته باشند. برخی از این شرایط عبارت است از:

با توجه به اینکه این جراحی نوعی از جراحی زیبایی واژن است در اکثر موارد یک جراحی انتخابی بوده که به منظور افزایش زیبایی ناحیه تناسلی انجام می‌شود. بنابراین تنها افرادی می‌توانند جهت این جراحی اقدام نمایند که از وضعیت سلامت عمومی مناسبی برخوردار باشند. برخی از موارد کلی که جهت انجام این جراحی برای بیمار در نظر گرفته می‌شود، شامل موارد زیر است:

  •  سلامت قلب
  • سلامت دستگاه تنفس
  • عدم داشتن هرگونه عفونت فعال در بدن
  • عدم داشتن بیماری‌های ناحیه تناسلی و مقاربتی
  • عدم داشتن مشکلات خونی
  • عدم داشتن بیماری دیابت و یا سایر شرایطی که ممکن است در حین جراحی برای بیمار مشکل ایجاد نماید.

در اکثر کشورها جهت انجام هر نوع جراحی زیر 18 سال باید رضایت والدین و یا قیم کودک وجود داشته باشد. با در نظر داشتن اینکه این نوع جراحی زیبایی است، بنابراین انجام آن با رضایت فرد و تنها پس از رسیدن به سن قانونی که همان 18 سال می‌باشد، مجاز خواهد بود.

به طور کلی پزشکان توصیه می‌کنند تا زمان رشد کامل و ایجاد فرم نهایی ناحیه تناسلی از انجام جراحی‌های زیبایی در این ناحیه خودداری کنید.

کاندید لابیاپلاستی

به این نکته توجه داشته باشید که زایمان طبیعی می‌تواند ظاهر لابیا را دستخوش تغییرات منفی نماید. بنابراین در صورتی که شما در آینده قصد زایمان به روش طبیعی را دارید بهتر است تا پایان زمان زایمان جهت این جراحی صبر کنید و چند ماه پس از اتمام زایمان برای این جراحی اقدام کنید.

لازم است بیمار از سلامت عقلی مناسبی برخوردار باشد و نسبت به نتایج جراحی انتظارات واقع بینانه داشته باشد. این جراحی تنها می‌تواند ظاهر لابیا را تا حدودی تغییر دهد اما نباید انتظار معجزه و یا تغییرات چشمگیر را از آن داشت. این نکته را نیز به یاد داشته باشید که حتی بهترین جراح‌ها نیز ممکن است در برخی از جراحی‌هایی خود با نتایج موفقیت آمیز مواجه نشوند. بنابراین باید آمادگی‌های لازم را داشته باشید تا بتوانید برخورد مناسبی در این شرایط از خود بروز دهید.

در صورتی که تمام شرایط عمومی جهت جراحی را دارید و همچنین به یکی از مشکلاتی که در قسمت اول مقاله اشاره شد مبتلا هستید، می‌توانید جهت مشاوره به دکتر نگین حدادی مراجعه کنید.

در انتها به این نکته توجه داشته باشید که تنها جراح می‌تواند تشخیص دهد که آیا شما کاندید مناسب این جراحی هستید و یا خیر.

دکتر نگین حدادی

دکتر نگین حدادی

جراح و متخصص زنان، زایمان، نازایی
فلوشیپ پریناتالوژی از اروپا
• دارای بورد تخصصی
• فلوشیپ حاملگی پر خطر
• فلوشیپ پریناتولوژی از اروپا
• عضو انجمن بین المللی سونوگرافی زنان ISOUG
• عضو انجمن پریناتولوژی اروپا EAPM
• عضو FMF انگلستان اکادمی مادر و کودک انگلیس با ID Number 135909

مقالات مرتبط
سن مناسب لابیاپلاستی

سن مناسب لابیاپلاستی

سن مناسب برای لابیاپلاستی در هر فردی متفاوت است و به عواملی مانند رشد فیزیکی، بلوغ عاطفی و دلایل خاص او برای انجام این عمل...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *