دکتر نگین حدادی / لابیاپلاستی / مهم ترین سوالات کاربران در رابطه با لابیاپلاستی
مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

مهم ترین سوالات کاربران در رابطه با لابیاپلاستی

عکس نوشته
 • چه زمانی جراحی لابیاپلاستی انجام می شود؟ از عوارض زایمان طبیعی می توان به کشیدگی و گشاد شدن عضلات و بافت های پیوندی آن ناحیه اشاره کرد که این موضوع برای اغلب خانم ها ناخوشایند است و همچنین این مشکل می تواند بر کیفیت رابطه ی جنسی تاثیر بگذارد. همانطور که میدانید با بالا رفتن سن هورمون ها تغییر می کنند و خانم ها به یائسگی مبتلا می شوند که همین موضوع باز بر کیفیت رابطه ی جنسی تاثیر می گذارد که تغییر شکل در لابیا ها و بافت واژن ان را تشدید می کند.

بهبودی از انجام عمل لابیا پلاستی چه مدت زمانی طول می کشد؟ بهبودی کامل پس از جراحی لابیاپلاستی به عوامل مختلفی بستگی دارد. این عمل اغلب در بیمارستان یا در مطب پزشک متخصص انجام می شود که با گذشت تقریبی ۱ هفته بیمار می تواند به حالت عادی زندگی خود بر گردد و بیشتر فعالیت های روزانه خود را انجام دهد. اما انجام این عمل محدودیت هایی را به دنبال دارد که به زمان بیشتری برای برداشتن این محدودیت ها لازم است. ای محدودیت ها شامل انجام ورزش، فعالیت های سنگین و بر قراری رابطه ی جنسی می شود که برای انجام این کار ها باید زمان بیشتری صبوری کرد.

چه موقع بعد از انجام عمل لابیاپلاستی می توان رابطه ی جنسی بر قرار کرد؟ برای بر قراری هرگونه رابطه ی جنسی به صورت میانگین دو ماه باید صبر کرد و از انجام هرگونه رابطه ی جنسی خودداری شود.

تا در طی این مدت بریدگی و زخم های به وجود اماده کامل بهبود یابد. اگر رابطه ی جنسی زیر یک ماه انجام شود ممکن است بخیه ها باز شود و فرد دچار عفونت شود.

بیشتر بخوانید
عوارض احتمالی بعد از جراحی لابیاپلاستی
 • چه تفاوتی بین عمل لابیا پلاستی و جوان سازی واژن غیر جراحی وجود دارد؟ امروزه در زمینه جراحی زیبایی زنان علم بسیار پیشرفت کرده است به صورتی که برای جوان سازی واژن نیازی به جراحی وجود ندارد. عمل لابیا پلاستی اغلب با لیزر انجام می شود. دستگاه لیزر برای جراحی لابیا پلاستی لیزر مونالیزا تاچ نام دارد. این دستگاه با استفاده از انتقال انرژی حرارتی می تواند موجب منقبض شدن بافت های واژن و بهبود تولید کلاژن شود و همچنین با گذشت زمان باعث محکم تر شدن بافت ناحیه ی واژن می شود.
 • آیا جراحی در احساس جنسی تاثیر می گذارد؟ در ابتدا ممکن است تغییر در احساس جنسی را متوجه نشود ولی با گذشت زمان به صورت تقربی با گذشت ۶ ماه که زخم ها ترمیم می شود تحریک اعصاب جنسی بیشتر می شود و فرد احساس رضایت و لذت بیشتری پیدا می کند.
 • آیا پس از انجام جراحی لابیا پلاستی علامتی از انجام ان باقی می ماند؟ هنگامی که جراحی این عمل به خوبی انجام شود هیچ گونه علامتی در ناحیه ی واژن باقی نمی ماند.
 • بعد از انجام جراحی لابیاپلاستی باید چرک خشک کن مصرف کرد یا لزومی ندارد؟ استفاده از چرک خشک کن پس از عمل لابیاپلاستی به بیماران توصیه می شود همچنین لازم است بدانید که مصرف تمامی داروهایی که دکتر تجویز می کند ضروری است.
 • آیا جراحی لابیا پلاستی با درد همراه است؟ افراد فکر می کنند به دلیل اینکه در ناحیه ی واژن رشته های عصبی بسیاری وجود دارد انجام این عمل ممکن است با درد همراه باشد اما امروزه روش های جدیدی کشف شده است که اعمال آن روش ها و انجام مرحله ی بی حسی بیمار هیچ دردی احساس نمی کند.
بیشتر بخوانید
فیلم جراحی لابیاپلاستی با لیزر + انیمیشن

آیا امکان جراحی لابیا پلاستی همزمان با زایمان وجود دارد؟ در دوران بارداری آناتومی دستگاه تناسلی در حال تغییر دارد و در این دوران جریان خون دستگاه تناسلی تقریبا دو برابر می شود. به همین دلیل امکان جراحی لابیاپلاستی همزمان با زایمان وجود ندارد. به دلیل به وجود امدن ورم در دستگاه تناسلی نمی توان در زمان زایمان عمل لابیاپلاستی را انجام داد. حداقل ۳ ماه پس از زایمان می توان این عمل را انجام داد.

آیا جراحی لابیاپلاستی خطر دارد؟ اگر این جراحی توسط یک جراح مجرب و حاذق انجام شود جزو جراحی های ایمن و بی خطر محسوب می شود.

آیا جراحی لابیا پلاستی را می توان برای دختران باکره هم انجام داد؟ انجام این عمل مشکلی برای پرده ی بکارت به وجود نمی آورد و دختران باکره هم می توانند با خیال راحت این عمل را انجام دهند.در واقع جراحی لابیاپلاستی برای خانم های باکره مانعی ندارد.

دکتر نگین حدادی
دکتر نگین حدادی
 • آیا لابیا پلاستی موجب تنگ تر شدن واژن هم می شود؟ عمل لابیا پلاستی به منظور کوچک شدن لابیا ها و لبه های اطراف واژن صورت می گیرد. اما اگر بیمار قصد تنگ کردن واژن خود را داشته باشد می توان همزمان با انجام عمل لابیاپلاستی عمل پرینورافی هم انجام دهد.
 • آیا نتایج جراحی لابیا پلاستی بعد از زایمان برگشت پذیر است؟ خیر، درست است که لابیا ها در زمان بارداری به خاطر تغییرات هورمونی بزرگ تر می شوند ولی این اثر باقی نمی ماند و نتیجه جراحی لابیاپلاستی برگشت پذیر نمی باشد.
 • آیا لابیا پلاستی باعث بی اختیاری در ادرار می شود؟ اگر این عمل زیبایی توسط یک جراح مجرب صورت گیرد بیمار دچار بی اختیاری در ادرار نمی شود.
 • آیا امکان خون ریزی پس از انجام جراحی لابیا پلاستی وجود دارد؟ احتمال بروز خون ریزی خفیف پس از انجام جراحی برای بیمار طبیعی است اما اگر این خون ریزی شدید باشد بیمار باید به پزشک مراجعه کند.
 • آیا بیمه هزینه ی عمل لابیاپلاستی را پرداخت می کند؟ این عمل چون به عنوان یک عمل زیبایی محسوب می شود بیمه هزینه های آن را متقبل نمی شود.
لابیاپلاستی
 • جراحی لابیاپلاستی تاثیری در سفید شدن واژن دارد؟ لابیاپلاستی یک روش جراحی برای کوچک کردن لابیا ها است و تاثیری بر سفید شدن واژن نمی گذارد.
 • آیا لابیا پلاستی تاثیر منفی بر میل جنسی دارد؟ خیر تاثیر منفی نمیگذارد چه بسا به دلیل افزایش اعتماد به نفس می تواند تاثیر مثبت بر کیفیت رابزه ی جنسی بگذارد.
 • بزرگ شدن لابیا مرتبط با تعداد دفعات رابطه ی جنسی می باشد؟ بزرگ شدن لابیا ها ربطی به تعداد دفعات رابطه ی جنسی ندارد. لابیا ها پس از سن بلوغ رشد می کنند.
بیشتر بخوانید
هزینه لابیاپلاستی

دکتر نگین حدادی

دکتر نگین حدادی

جراح و متخصص زنان، زایمان، نازایی
فلوشیپ پریناتالوژی از اروپا
• دارای بورد تخصصی
• فلوشیپ حاملگی پر خطر
• فلوشیپ پریناتولوژی از اروپا
• عضو انجمن بین المللی سونوگرافی زنان ISOUG
• عضو انجمن پریناتولوژی اروپا EAPM
• عضو FMF انگلستان اکادمی مادر و کودک انگلیس با ID Number 135909
مقالات مرتبط
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *